Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs sata - usb átalakító?

Miért nincs sata - usb átalakító?

Figyelt kérdés

Olyan eszköz, átalakító amivel usb 3.0-s pl. külső merevlemezt lehetne a gép sata portjára kötni, közvetlen.

Vagy usb 3.0-s pendrive-ot szintén sata portra?


2017. márc. 29. 06:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi értelme lenne? A külső merev lemezedben már van egy sata->usb ezt akarnád tovább alakítani sata-vá? Vedd ki a házból a HDD-t és kösd közvetlen a sata portra.

A penddrive meg maradjon az USB-be.

2017. márc. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azért nincs, mert nincs értelme. USB minden gépen van, a pendrive pont ezért jó USB-vel. Külső HDD-t meg kiveszed a házból és rádugod a SATA-ra.
2017. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt kifelejtettem, hogy mi értelmét látom:

nem minden alaplapon van usb 3.0-s csatlakozó, csak 2.0 ami csökkenti az átviteli sebességet. Hiába 3.0-s egy külső merevlemez, vagy egy pendrive, ha nem lehet kihasználni régebbi lapon. Ezért gondoltam rá, hogy sata-ra közvetlen rácsatlakoztatni egy pendrive-ot pl., mert akkor nem lenne sebesség korlátozás, a pendrive akár az elméleti max. sebességet is elérné. Ennek már csak van értelme. Vagy esetleg pci csatlakozós 3.0-s bővítőkártya létezik? Az gondolom van.

2017. márc. 29. 09:19
 4/14 SimkoL ***** válasza:
79%
Van: [link]
2017. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
#4: Az egy USB3.0-s PCI-express kártya. Mi köze annak a SATA-hoz?
2017. márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: Olvasd el a #3-as válasz utolsó előtti mondatát, aminek a végén egy kérdőjel található. Arra a kérdésre válaszolt.
2017. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 SimkoL ***** válasza:
Köszi :) én nem kívántam megmagyarázni.
2017. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 BM-Striker ***** válasza:
Az USB egy univerzális protokoll, míg a SATA csak a vele kompatibilis háttérrákkal működik. Pen drive-okban lévő vezérlő nem támogatja a SATA-t, csak USB-n tud kommunikálni. És a pen drive-ok 99%-a az USB 2.0 teljes sebességét sem képes kihasználni.
2017. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

" Ezért gondoltam rá, hogy sata-ra közvetlen rácsatlakoztatni egy pendrive-ot pl., mert akkor nem lenne sebesség korlátozás..."


A sebességkorlátozás nem az USB miatt van, hanem ennyit bír csak a pendrive. Akármit is csinálsz, az nem lesz gyorsabb...

2017. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De már többször hangsúlyoztam: usb 3.0-ról beszélek, nem a 2.0-ról. Nekem elég lenne a 3.0 sebessége, de nincs a lapomon 3.0, ezért gondoltam valami átalakítóra. PCI átalakító jó lesz, csak majd valami olcsóbb fajtát keresek... Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. márc. 29. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!