Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régen tényleg jobb minőségűek...

Régen tényleg jobb minőségűek voltak a laptopok?

Figyelt kérdés

Pl a Dell laptopokkal kapcsolatban olvastam,hogy régen jobbak voltak,valamint hogy a régebbiek jobban bírják,kevésbé romlanak el. Továbbá,hogy jobb volt az anyaghasználat.


Végül azt is észre vettem,hogy régen valahogy egyedibbek is voltak a gépek,ma olyan egy kaptafára készülnek gyártótól függetlenül. De lehet,hogy csupán én látom rosszul.


Nektek mi a véleményetek?



2017. márc. 29. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A minőségi termékek régen és ma is jók, és drágák. Egy régebbi vállalati felhasználásra készült laptopot ne hasonlíts össze egy mai lakossági felhasználásra készülttel.
2017. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nosztalgiának hívják, ugyanezt mondták sokan 15 éve is, ha meg tényleg mindig jobb lett volna régen akkor már olyan szar minőséget árulnának hogy haza sem érnél vele már elromlana. A probléma forrása szerintem is az, hogy egy 10 éve fél millióba kerülő gépet hasonlítanak sokan egy most 120 ezreshez, kis túlzással anyagáron kapod, nyilván ott spórolnak ahol tudnak(az anyagminőségen meg bőven tudnak).
2017. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy olyan jelenség, hogy egy új termék prémium, jó minőség, kitesznek magukért, akik készítik, de kurta drága, mivel még új, alig van belőle valami és nagyon odafigyeltek mindenre, aztán, hogy be lehessen vezetni széles tömegek számára, mindenen spórolni kezdenek és egyre gagyibb és kommerszebb termékek váltják fel.


De az is igaz, hogyha hajlandó vagy kifizetni fél-egymillió forintot egy laptopért akkor megkapod a minőséget, ha nem, akkor meg ne csodálkozz, hogy szar az egész, ahogy van.

2017. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

A régebbi gépek fajlagosan drágábbak voltak, nem spórolták ki belőlük a fémet és ezért mondják, hogy strapabíróbbak voltak. Ma is vannak magnézium vázas gépek, de azok nem az olcsó kategóriában keresendők.

Abban van igazság, hogy amióta bevezették a BGA tokozást és az ólom mentes forrasztó anyagokat azóta sokkal több gép hibásodik meg, sajnos erre még mind a mai napig nincs igazán jó megoldás.

Sok olcsó gépet direkt olyan megoldásokkal látnak el, hogy hamar tönkremenjenek, rossz hűtés, rossz zsanér, teljesen műanyag szerkezet még a zsanérnál is, boritékolható, hogy nem bírja sokáig.

2017. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit én észrevettem, hogy ma minden gyártó az apple termékeit próbálja másolni, ami igazából nem jó, mert nem megy nekik.

Régen viszont mindenkinek saját megoldásai voltak. Erre a legjobb példa a touchpad, ami amióta az apple -t próbálják másolni, kb használhatatlan. A régi msi notebookon található egyértelműen kétgombos, oldalt görgetősávval rendelkező touchpad sokkal jobb volt.

2017. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igaz,azért ma is vannak jó darabok.


Amit az utolsó válaszadó írt,na olyanokra gondoltam. Múlt héten telepítettem egy új laptopot,és nagyon zavart,hogy ha a touchpad sarkát nyomtam volna le kattintáshoz,akkor elugrott a kurzor,mert ugye a teljes felület érintésérzékeny...

2017. márc. 30. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván strapabíróbb volt a fém házas régebbi Latitude, mint a műanyag mostaniak. Csak a régi volt 3 kiló, a mostani meg másfél. Ez is szempont.
2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!