Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVIDIA GTX 960M,970M vagy...

NVIDIA GTX 960M,970M vagy 1050TI? Továbbtanulás előtt állok. Gépészmérnökként fogok jövőre tanulni és tervezés (CAD-CAM) irányban. Ehhez keresek megfelelő laptopot, ami jó pár évig laptop marad. A legfontosabb rész a videókártya lenne.

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik videókártya lenne a legoptimálisabb tervezéshez? Mekkora eltérés van a felsorolt kártyák között? Kerestem de nem találtam egyértelmű teszteket, ahol választ kaphattam volna rá. :/

Az Acer VX15-ösét néztem amiben 1050TI kártya van. Valakinek van valamilyen véleménye, tapasztalata? Bármit meghallgatnék. :)


2017. ápr. 11. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A 1050Ti=970m.

De az újabb driver-k miatt a 1050Ti lesz az erősebb.

2017. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

CAD-CAM-hez raksz bele 16GB ramot meg SSD-t és vígan elvan, tapasztalatból mondom.

Ha CATIA-t is akarsz, akkor mindegy mert az úgy s*ar ahogy van, autodesk programoknál mint proengineer, pro inventor stb meg proci kell első sorban, vga akkor fontos ha terhelést vizsgálsz, töréspontokat stb.


Ha komolyan gépészmérnök akarsz lenni, akkor felejtsd el a notebookokat, vegyél asztali gépet. Notebookból ipari ajánlott a komoly munkákhoz, az meg 7-800 ezer, de CAD-CAM-mel az olcsó János kategória Ram mal meg SSD-vel bővítve is elég.

2017. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

# 2/2

egy mini atx gépbe bele süppesztenék egy i7 6700-es procit mellé egy gtx 1050 ti mini 32 giga rammot így hordozható lenne mint egy laptop . Mivel gondolom koleszos leszel ezért vennék 2 monitort is a legolcsóbbat amit csak lehet 1 -et otthonra , 1 -et meg a koleszba .

2017. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az teljesen jó meg oldás úgy.
2017. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

de sima cad cam-hez 16gb is bőven elég, ha meg komolyabb számítást akarsz, akkor a vga fog előbb behalni, mint a 16 gb ram betelni.

Nekem néha a gtx 1080 előbb betelik, mint a 16gb ramom (persze elég ritka, de na, előfordul :D )

2017. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha jó pár évre kell a gép és folyamatosan használod meg hurcolod, akkor nagyon rossz kategóriában keresgélsz.

[link]

Ez az a gép, ami neked kellene. Természetesen egyetemre használtan venném, féláron, olyan boltban, ami a használt gépekre is ad garanciát.

2017. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most végzek gépész technikusként szóval biztos hogy ebben az irányban mennék tovább. Fontos lenne a könnyű hordozhatóság a kolesz miatt ezért is néztem laptopot. Ha esetleg suliba kellene bevinni akkor is betudjam vinni. Amikor végzek egyetemmel akkor tuti asztalit veszek viszont addig ki kellene húzni laptoppal. Amit kuldtetek laptopot az sajnos nagyon drága. A 300 000 es kategóriát céloztam meg, azért is néztem a VX15öt. Abban a kategóriában valakinek van még ötlete?
2017. ápr. 12. 10:40
 8/17 anonim ***** válasza:

akkor marad az asus rog . Prociban és videó kártyában azok a legerősebbek ami még fontosabb jó a hűtésmegoldás és az anyag használat .


[link]

2017. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A ROG az meg se közelíti az Alianware szériát.

Azok kifejezetten desktop konfigot képesek kiváltani.

[link]

Anyaghasználatban a csúcs és bővíthetőségben is.

2017. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A GL-es Asusokat kerülném, átcímkézett X-es gépek, gagyi műanyag belsővel. A sima G-s már jobb, de az meg drága. Ha találsz még valahol Dell 7559-et, az jó választás lehet, anyaghasználat, hűtés terén is, ráadásul ips kijelzős. De továbbra is azt mondom, hogy munkagépet kellene venned, nem konzumert.
2017. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!