Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon megtudja ölni a process...

Nagyon megtudja ölni a processzort az overclockolás?

Figyelt kérdés
Új videokártyát szeretnék venni, viszont a processzorom nem a legújabb. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy jó lenne, hogyha overclockolnám, és akkor talán gyorsabb lenne. Az egyik ismerősöm mondta, hogy igazából jó hűtő kell hozzá. Én magamnak semmiképp nem csinálnám meg, de esetleg ha elvinném egy hozzáértőhöz, akkor ő megtudná csinálni. A processzorom egy phenom II X4 965(black edition), a hűtő amit szeretnék hozzá, az egy be quiet! Dark Rock Pro 3 és az alaplapom egy asus m5a97 LE r2.0 és a kártya amit szeretnék, az egy RX 470 4gb. Nem tudom, hogy kell-e más adat.
2017. ápr. 21. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Picit lehet rajta húzni bár én semmikép nem javasolnám.

Hűtő jó lenne hozzá viszont az a lap nem igazán alkalmas tuningra (a gyenge áramellátása miatt 4+1 power phase)

illetve tuninghoz még a táp is igen fontos. Tehát valami minőségi tápra lenne szükség ami alsó hangon 30 ezer forint, és nem hinném hogy ilyen van a gépben.

2017. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tápot a videokártyával és a hűtővel együtt akarok venni. Alaplapra nem szeretnék költeni, mert később Intel processzort szeretnék. Esetleg tudsz ajánlani olyan tápot, ami megfelelő ehhez?
2017. ápr. 21. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az órajel öli meg, hanem a túlzottan nagy feszültség ami helyi szinten túlzott melegedést idéz elő.

Ha a gyári értékeken belül maradunk, akkor nem lehet probléma.

Minden procira meg van határozva egy VID intervallum, azt nem tanácsos túllépni.

2017. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyan már, 2000 óta minden gépet addig húzok gyári hűtővel, ameddig kép van! Semmi baja nem lesz! Csak a feszültséget ne piszkáld, egyszer egy p3as 600Mhz procit 950re akartam húzni, na annak feljebb vettem az áramját mert anélkül nem lehetett, de 1 éven belül elkezdett szarakodni.. hajszálrepedéses lett. Kuka.

Most van itt nálam 2009óta egy Q8400as 2,66 GHz proci, de azóta 3,33GHzen megy. Gond nélkül gyári hűtővel. ÁRAMOT ne piszkáld!

2017. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És nagyjából mi lenne az a max érték, amire felhúzhatnám a processzort? (így ezekkel a hardverekkel)
2017. ápr. 21. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:

" Ugyan már, 2000 óta minden gépet addig húzok gyári hűtővel, ameddig kép van! Semmi baja nem lesz! Csak a feszültséget ne piszkáld, egyszer egy p3as 600Mhz procit 950re akartam húzni, na annak feljebb vettem az áramját mert anélkül nem lehetett, de 1 éven belül elkezdett szarakodni.. hajszálrepedéses lett. Kuka.

Most van itt nálam 2009óta egy Q8400as 2,66 GHz proci, de azóta 3,33GHzen megy. Gond nélkül gyári hűtővel. ÁRAMOT ne piszkáld!"


Látom értesz hozzá. Akkor hajrá húzd a amíg bírja. LOL

2017. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy én bármit is csináljak a géppel. Szerintem én hamarabb robbantanám fel, mint, hogy bármi jót csináljak vele.:DD A gyári hűtője elég kaki, mert nagyon felmelegszik, ezért így nem nagyon akarok vele semmit csinálni. Jelenleg van 3411 MHz-n.
2017. ápr. 21. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

okés hatos, látom te is értesz hozzá.


Egyébként a Q8400as 3.33ig birja feszpiszkálás nélkül gyári hűtővel. 3.34nél már nincs kép, csak pittyeg a gép..

na olyankor reset, aztán indul újra a móka.

2017. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én először plusz új hűtő nélkül megpróbálnám 3700MHz-re húzni figyelve a hőt terhelésnél is! ha no problémó akkor 100MHz-enként mehetsz följebb!
2017. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!