Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsolt ki a merevlemez?

Miért kapcsolt ki a merevlemez?

Figyelt kérdés

Adott egy PC amibe van 2 hdd egyik C/E (windowsal)

másik F/G adattárolás, filmek, sorozatok, zenék, képek, stb.

Böngészés közben pici lefagyás majd elkezdte feldobálni a popup figyelmeztetéseket, hogy nem sikerült a késleltetett írás elérési út stb, az adat elveszett, próbálja máshová menteni a fájlt.

A torrent futott ugyan,nem ment letöltés csak seed miatt, de kikapcsoltam.

Eseménynapló tele sárga felkiáltójeles figyelmeztetéssel (disc, ntfs, aplicationpopup ) forrású.


pl:

"Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk1\D) a lapozási művelet közben."


"....A Windows nem tudta menteni a fájl (F:\$Mft) összes adatát.... "

egyáltalán mi az az $Mft?


A sajátgép mutatja HDD-t, meg is nyitja a mappák ott vannak, de kinyitni nem lehet.

HD sentineles felület tesztet próbáltam, az pedig ilyet ír :

"Hiba: 1117 I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani."


I/O miatt gondolok arra, hogy kikapcsolt állapotba került, de mitől?



2017. ápr. 24. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
megöregedett. vegyál új hdd-t!
2017. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezzel nem lettem okosabb, főleg nem , hogy a legújabb Hdd (kb 3-4 éves) öregedett el, miközben amin a windows van az a géppel egyidős 8 éves, egy külső pedig 9.

Mégis a 4 éves az öreg...

Nem mindig az idősebb alkatrész hal meg hamarabb ez rendben van, csak itt nem ez a kérdés.

2017. ápr. 24. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az I/O error azt jelenti, hogy haldoklik, nemsokára vége. Ez a válasz.
2017. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egész olyan volt mintha pl egy pendrive-ot kihúzok miközben dolgozik vele a gép.


Tudom nem szakszerű (de ha már ugyis haldoklik) lehúztam a tápról majd vissza és hallottam ahogy beindul, viszont a gép továbbra sem érzékelte.

Aztán kihuztam a Sata kábelt s egyel további slotba visszadugtam már felismerte és egyelőre működik.

2017. ápr. 25. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!