Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Atom Cherry Trail proci...

Intel Atom Cherry Trail proci elég Chromecasthoz, vagy nem bírná?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy olcsó Windows 10-es laptopot egy Atom x5-Z8300 processzorral. Nem használnám olyasmire, ami akár ezt a harmatos processzort is megizzaszthatná, egyvalamit kivéve: böngésző tab castolása a Chromecastomra.


Focimeccseket szeretnék laptop helyett TV-n nézni, lehetőleg kábelezgetés nélkül, és van egy Chromecastom, tehát adja magát a dolog. De ahhoz ugye tömörítenie kell a tabon megjelenő képet, és nem tudom, hogy bírná-e a 30 képkockát.


Elvileg kéne neki, hiszen az ennél még egy fokkal gyengébb Androidos telómról simán megy a dolog. A Chromecast weboldalán viszont PC-khez i3-as processzort írnak minimum követelménynek, ami jóval erősebb nála. Próbáltam guglizni, de nem találtam egyéb információt.


A kérdésem tehát: bírja vagy nem bírja?



2017. ápr. 26. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:

A Chromebook-ok is tudnak jó minőségben tabot castolni, pedig azok se combosabbak az általam kiszemelt gépnél. De gondolom a Chrome OS (akárcsak az Android) a közös fedél alatti fejlesztés miatt olyan optimalizációkat vethet be, amelyeket a Windows lehet, hogy nem tud. Így a Google-féle eszközök gyengébb hardverrel is röhögve castolnak. Ez megmagyarázná, hogy Windowshoz miért annyival magasabbak a hardver követelmények. De ez csak az én elméletem.


Jó lenne tudni, hogy gyakorlatban is ez a helyzet-e.

2017. ápr. 26. 16:37
 2/7 anonim ***** válasza:

z8300 nem a legjobb. Nagyon harmatos. Valószínűleg

dadogna becsülettel.


pl egy Thinkpad Tablet 2 720p lejátszásnál már dadog

(akármelyik dekóderrel), azonkívül melegszik, és vannak

igen szép fáziskésései.


Z, N, J szériás laptopokat kerüld, ha egy mód van rá.

2017. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor mindenképp megkérdezem az eladót, hogy kipróbálhatom-e előbb, és ha nem, akkor nem veszem meg.
2017. ápr. 26. 20:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Na, ez gyorsan ment, ki is próbálhattam. Sajnos épp nem elég, pedig nem sok hiányzik neki. Másodpercekig tökéletes a kép, aztán eldob pár képkockát, majd megint megy szépen, aztán újra beszaggat, de épp csak annyira, hogy zavaró legyen. Nagy kár érte, mert tényleg csak egy kicsivel kéne neki több kraft vagy jobb optimalizáció.
2017. ápr. 27. 11:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Ááááá, erre pont most jelentik be hogy a Chrome-ba beleraknak egy kísérleti funkciót ami a streamelt videót közvetlenül továbbítja a Chromecastnak újratömörítés nélkül, akkor is, ha az oldal nem támogatja a közvetlen castolást.


[link]


Ekkora mázlim nem lehet!

2017. ápr. 27. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott viszont a szűk keresztmetszettel lehet gond.

1000-es LAN linkkel már lehet esélyed, ha semmi mást

nem csinál a laptop, viszont wifi-n nem sok esély,

ugye kódolás (már a wifi csatorna kódolása), transmitt,

ezek mind HW-t igényelnek, ami nem biztos, hogy normáli-

san át fogja tudni küldeni a cuccot.

2017. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, végül csak megvettem.


Meg voltam győződve róla, hogy az óva intésed alaptalan mivel a Chromecastot támogató oldalak mint Youtube, Netflix, nem húzzák a mobilt/gépet és nem is használják a wifit az eszközön, csak a stream URL-jét közlik a Chromecast kütyüvel ami a stream letöltését onnantól maga intézi. Azt hittem hogy ez az új funkció is így működik.


Nos, ebben tévedtem, és neked volt igazad, legalábbis részben. Nem az URL-t passzolja át, hanem valóban a gépre tölti a streamet, és küldi tovább dekódolás, megjelenítés nélkül a Chromecastnak. Így közel 0% CPU helyett 50%-on megy a több megabites bejövő és kimenő wifi miatt. De megy! Mégpedig hibátlanul, szaggatás nélkül HD-ben.


Igaz ami igaz, ezzel párhuzamosan már nem lehet túlságosan terhelni a gépet mert akkor leromlik a stream. De olvasgatásra még teljesen jó. Összességében elégedett vagyok a helyzettel.


Köszönöm a hasznos hozzászólásaidat! Még ha végül nem is fogadtam meg őket.

2017. ápr. 28. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!