Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért változott meg az integrá...

Miért változott meg az integrált VGA teljesítménye?

Figyelt kérdés

Üdv! Évekkel ezelőtt windows 7 rendszerrel használtam a laptomat, mellyel egész jó beállítások mellett tudtam 4-5 éves játékokat még játszhatóan futtatni. Ezután váltottam Windows 10-re, azóta 3D terhelésnél játékok közben drasztikusan csökkent az fps számom.

Szemléltetésnek: Outlast:

-régen normál beállításokon: 15-20fps

-most legkisebb beállítással: 4-5 fps


Mi lehet a gond?

Processzorom típusa: Intel corei5-540M

Laptop típusa: Fujitsu Lifebook S710



2017. máj. 5. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos egy általános jelenség. A szoftvereket mindig az éppen aktuálisan legtöbbek által használt hardverekre optimalizálják. Az első generációs i5-ös procid már sok generációval le van maradva az aktuálistól. Emiatt a szoftverek (és ebbe beleértendő az operációs rendszer is természetesen) nem tudja meghívni azokat az optimalizálásokat amik az új hardverre készülnek. Így a hardvernek nem marad más lehetősége, mint "nyers erővel" megpróbálni helytállni olyan műveletekben, amikhez az újabb generációs processzorok hardveres optimalizációval rendelkeznek. Azért fejtettem ezt így ki, mert a te notidban is az Intel integrált videóvezérlője található ami szorosan együttműködik a processzorral. De lehetne szó akár egy különálló GPU-ról is. A helyzet ugyanaz lenne ha több generáció az eltérés. :/
2017. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Kiegészítés végett még példának hoznám, hogy ennek mégis mi az értelme. Ha átállunk a másik oldalra és lenne egy felső kategóriás masinád Windows 7el. Na ebben az esetben ha Win10-et telepítesz rá pont a fordítottját fogod tapasztalni mint amit most. Jobban fognak futni a játékok mert a szoftver rá van faragva az aktuális hardverre.

2017. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs fenn a driver az IGP-hez. A Dual channel memória egyébként +80%-al emeli az IGP teljesítményét.
2017. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rossz a Windows 10hez való vga driver, frissítsd
2017. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
HA nem változott a hardver(értem ezalatt a memóriát vagy CPU-t), akkor rossz a driver amit használsz. Próbálj ki egy másikat, az sem probléma ha régebbi!!!!
2017. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Windows 10-es drivert ehhez már nem adtak ki.

A jelenlegi: 8.15.10.2900

Memóriám egyébként 6gb DDR3 sodimm RAM (2+4gb modul)


Akkor, ha jól értettem windows 7-re való visszaállás oldaná meg legegyszerűbben a gondomat. Ezt viszont jelenleg nem szeretném, mert jobbak a tapasztalataim a 10-el egyéb más téren, ami a munkámnál fontos szempont.


Kilátásba helyeztem viszont egy Egpu rendszer építését a közeljövőben.

2017. máj. 16. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!