Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A legerősebb Macbook Air...

A legerősebb Macbook Air alkalmas hobbi szintű videószerkesztésre?

Figyelt kérdés

Intel Core i7 2,2-3,2 GHz

Intel HD Graphics 6000

8GB RAM

512GB SSD


Egyetemi hallgató vagyok, hobbi szinten szoktam videót vágni, úgy egyet kéthetente, max 10 perceseket, általában FHD minőségben, ritkán 4K. Ezen kívül a klasszikus dolgokra használom a gépet. Prezentáció-készítés, böngészés, írás, filmezés stb. Játékra egyáltalán nem használnám. A hordozhatóság fontos számomra, ezért szeretnék Macbookot. Jelenleg egy Asus Windowsos notebookot használok, aminek a specifikációi nem rosszak, de egy tetűlassú HDD van benne, és hiába a dedikált grafikus gyorsító meg az i5 Skylake, egy kínlódás vele a videóvágás, még FHD minőségben is. És hallottam, hogy az Apple termékei munkára a legjobbak, ezért esett a választásom a MacBookra. Tudom, hogy az ideális videózásra a PRO lenne, de nem fér bele a keretembe sajnos, ezért gondoltam, hogy talán az Air is megtenné a legerősebb konfigurációval.


Szerintetek megfelelne az igényeimnek? Próbált már valaki videót szerkeszteni vele?



2017. máj. 6. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

3e ft egy beépítő keret egy SSD-nek DVD olvasó helyére, SSD-vel gyorsabb lenne a videovágás a mostani notebookodnál is.


Sajnos az Eu-ban rettentően túlárazott az apple, így hacsak nincs mellé iphone-od, TV-d stb nem éri meg feltétlenül.

a fent leírt HD graphics az a prociba rakott videokártya, más néven az IGP, ami alatta marad a dedikált vga mellett. Az egyetlen amivel jobb lehet az a fél terás SSD, de azt meg beépítő kerettel a tiedbe is bele lehet rakni.


Videoszerkesztésre jó az SSD sebessége miatt, de olcsóbb a tiedet fejleszteni szerintem, bár jó lenne tudni a pontos típusát.

2017. máj. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
30%

"Apple termékei munkára a legjobbak"


igen, a pro az optimalizált szoftverek és a 4k-s kijelző miatt

az air más kategóira

2017. máj. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

"És hallottam, hogy az Apple termékei munkára a legjobbak..."


MILYEN munkára? Mert amikkel én dolgozom (SolidWorks, Inventor), azoknak nincs Mac verziójuk, de még alternatívájuk sem. Még ha lenne is, a legerősebb Macek is salakká olvadnának a megterheléstől. 4K vagy nagyobb felbontású rendereléshez a 8GB RAM édeskevés. Zenészek használnak még Apple-t, de azokra a feladatokra is jobb egy izmos Windowsos vagy Linuxos PC.

Az egyetlen, aminek nincs párja, az a retina kijelző, de azokért sem cserélném el a Viewsonic-omat és a Cintiq-emet. Jó tíz évig én is Apple-párti voltam, de már csak a nevéből él az egész cég.

2017. máj. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jelenlegi gépem Asus X556U

i5 Skylake 2,8GHz, 8GB RAM, 1TB HDD ötezerpárszáz rpm.

Nvidia Geforce 940m.


Általában jól használható, de már a FHD videók is nagyon megizzasztják Premier Proban. Nagyon kényelmetlenül lassú, meg akadozik. Akkor szerintetek egy SSD megoldaná a gondomat? Ha a gép alapból nem hibrid, akkor egy SSD beépítése után a szoftver tudná magától, mikor melyiket használja? És érdemes lenne a beépítés után rátelepíteni az operációs rendszert és a gyakran használt programokat?


Azért ennyi kérdés, mert még nem csináltam ilyet.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. máj. 6. 01:55
 5/7 anonim ***** válasza:

berakod az ssd-t egy kerettel, majd újra kell telepíteni a rendszert, ott csinálsz egy új partíciót, amivel az SSD-re rakod (össze se tudod vonni a HDD-vel, mivel más a sebessége, szóval meg fogod találni).

Ha sok nagy méretű programod van, akkor 250GB jobb választás, mint a sima 120gb, főleg ha mentegetni is akarsz.


Nekem pl van jó pár 3D tervező meg tesztelő progim a gépemen, jelenleg a 250 gb-os SSD-ből 100gb szabad.

2017. máj. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy egy 250GB-os SSD jobb választás, mint venni egy MacBook Air-t. Ha jól gúgliztam ki, akkor az Apple-ben egy i7-5650U van, a tiédben meg egy i5-6200U. Nem lennél beljebb nagyon az i7-es procival, pláne az Intel HD-vel. Nem mintha egy 940M annyira erős lenne manapság, de azért nem is egy integrált GPU.


Ha nagyon nagyon vágysz egy erősebb gépre a mostaninál, akkor vegyél egy olyan gépet, amiben van Intel HQ-s proci, GTX 950M, 8GB RAM, SSD és kész. Nem lesz több a számlád 250.000 Ft-nál, de lehet még sokat mondtam így is. Egy It 6300HQ erősebb darab, mint a MacBookban lévő i7. (Bár jó lenne tudni pontosan milyen i7 van benne, meg milyen i5 a tiédben, mert lehet én gúgliztam ki rosszul.)


De alapvetően egy SSD már sokat segítene a mostani gépeden is.

2017. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
a korszerű intel HD-k azért már nem olyan retekszarok
2017. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!