Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy gépet videó...

Szeretnék egy gépet videó szerkesztésre. Melyik legyen?

Figyelt kérdés

A gépen nem szoktam játszani, amire használom, az videószerkesztés, képszerkesztés, filmnézés, net. A hordozhatóság nem létfontosságú, de természetesen nem hátrány. Hosszú távra venném. Mivel videószerkesztésre az Apple gépei nagyon jók, ezért nálam csak Mac jöhet szóba, 1500€-ig.


Mivel a 12-es Macbook az Intel m3-mas processzorral is alkalmas 4K videó szerkesztésére Final Cut Proban, mindemellett még nagyon esztétikus is, nagyon vonzónak tűnik az m7-es verzió. Jelenleg csak FHD-ban szerkesztek, szóval biztos nem okozna neki problémát a dolog.


Ezenkívül ott az Air. Talán ez van a legjobb ár-érték arányban, még a legerősebb kapható hardverrel is belefér a keretembe. És szintén vékony, továbbá valószinűleg ő is alkalmas FHD videók szerkesztésére. Továbbá papíron jobban mutat a 12-es Macbooktól, de a kijelzője elmarad tőle.

Továbbá ott a Pro, a leg alapabb verzió, 2 magos i5-ös processzorral. Szép is, vékony is, valószinűleg alkalmas is mindenre, amire nekem szükségem van.


Még a Mac minin gondolkoztam. Olcsóbb a fentieknél, de nem is tűnik sokkal erősebbnek a Macbook Pronál, és nincs képernyő, billentyűzet ... ... Ti mit vennétek?


Jelenleg Windowsot használok, de néha elegem van a hülyeségeiből, ezért gondoltam úgy, hogy áttérnék almás termékre, amiről mindenki pozitív véleménnyel van, aki próbálta.


2017. máj. 25. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Már rég elmúltak azok az idők, amikor a Mac erősebb volt, mint a mezőny 90%-a. Ma aki Mac-et vesz CPU intenzív munkára, az simán félkegyelmű. Ennyi pénzért már egy Acer Predator G9-et kapsz, ami a sz_rt kiveri bármelyik Macbookból.

[link]

Az esztétikum meg nem tudom hol és kinek számít egy munkagépnél, ráadásul a Mac-ek a legocsmányabb gépek messze e földön, fuxos cigány ízlés kell hozzá.

2017. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ebből a keretből kijön 8 mag 16 szálas ryzen procival szerelt gép is 32gb rammal, de persze te tudod, gondolom az almalogó majd kárpótol amikor 2 helyett 14+ órán át renderelsz.
2017. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Oké.. Apple.., de nem tudom elképzelni, ha nem fontos a hordozhatóság, akkor erősebb lenne egy Ryzen 1700-tól... o.O

Így hát utána néztem a dolognak, a Ryzen 1700-as proci elég rendesen alázza videorenderelésben a több, mint 5000 eurós Macbook Pro-t, akkor az 1500 eurós gépek eltörpülnének mellette, a Ryzen konfig meg 3-400000 Ft-ból még 32Gb Ram mellett is kijönne úgy, hogy az SSD-n se lenne spórolás...

https://www.youtube.com/watch?v=dh9waDDbrL8

2017. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Értem én, hogy az általatok említett gépek ugyanennyi pénzét sokkal erősebb hardvert kínálnak. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy lassabban renderel. Néztem videókat, és igen, ha Premiere Pro CC-t használsz (a Macen is), akkor gyorsabb lesz az erősebb hardver renderelésben. De ha a Macen Final Cut Prot használsz, akkor a bika gépnek esélye sincs a papíron gyengébb Mac ellen. Sokat tesz a szoftver is. És a PP nem Macre van optimalizálva, míg a FCP igen. Ezért gyengébb hardverrel gyakran gyorsabb, mint egy erősebb windowsos pc.


Soha életemben nen dolgoztam Macen, csak Youtuben láttam ilyen-olyan összehasonlítást, és meggyőzött.


De nézzétek meg akár az almás telefonokat, pl az iPhone 7-est. Igen, sokmindenben elmarad a többi Androidos zászlóshajótól, és sok hiányossága van, amiért nem tetszik, és nem azt használom, DE!

Tetszik vahy sem, sebességben bármelyik Androidos készüléket lenyomja, miközben egyáltalán nem ájulok el a specifikációit látván.


Szóval az Apple sokmindent másként csinál mint a többiek, ezért nehéz pusztán a száraz adatok alapján összehasonlítani Windowsos gépekkel. A tesztek alapján, amiket nézegettem, játékon kívül minden másra tökéletesen alkalmas. És amint említettem, elegem van a PP leállásából, a windows kezelőfelületéből. Szerintem nagyon túl van bonyolítva. De kösz a javaslatokat.


Nemtudom hányadik válaszolónak: az Apple logó egyáltalán nem érdekel. Nem tetszettek azok a gépeik, ahol a képernyő hátulján világított az alma. De a mostani modellek tényleg esztétikusan néznek ki - szerintem. Bár ez szubjektív. Viszont ha csak az számítana hogy alma legyen egy eszközömön, akkor már rég valamilyen iPhoneval futkároznék. De nem így van, Androidot használok, mivel több észérv szólt mellette vásárláskor. Jelen helyzetben is próbálok ésszerű döntést hozni, de nem csupán a száraz specifikációk szerint, hanem a valós teljesítmény alapján.


És annyiban fontos az esztétika, hogy a jelenlegi notebookom kijelzője olyan mint az első szines képernyők. Nem tudom olyan szögben nézni, hogy a sarkait vagy bármelyik részét ne lássam elszineződve. De legalább FHD-s -_- mit érek vele ha s**r a minősége... Ezért van elegem a többi gyártóból. Ők arra hajtanak, hogy papíron jól mutasson egy eszköz, de nem arra hogy az valóban jó is legyen. Kiábrándító.

2017. máj. 26. 02:10
 5/13 A kérdező kommentje:
2017. máj. 26. 02:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már hülyeségeket, lassabb hardver hogy a tökömbe számolna gyorsabban. Apple gépnél az oprendszerért és a házért fizetsz felárat, más tekintetben semmivel sem nyújt többet mint akármelyik ugyanolyan hardverrel szerelt gép.


"Ők arra hajtanak, hogy papíron jól mutasson egy eszköz, de nem arra hogy az valóban jó is legyen. Kiábrándító."

Az amúgy megvan, hogy a legfrissebb mac pro 2013 óta ugyanazzal a hardverrel megy, 5 ezer dolláros áron? Egy ezer dolláros gép is vígan lenyomja, de az Apple, hohó, akik arra hajtanak hogy "valóban jó is legyen" bizony szemrebbenés nélkül árulja a munkagépnek szánt őskövületet(megjegyzem 16gb ram fért bele egy 1,5 milliós munkagépnél, vicc az egész).


Nekem aztán teljesen mindegy hogy mire költöd a pénzed, de legalább értelmes érvekkel racionalizáld. Szeretnél te is hipszterkedni a kávézóban, nincs ezzel a világon semmi baj, van piaca, ezért létezik pl a macbook air, de ne olyan ökörségekkel gyere hogy a mac alkalmasabb bármilyen munkára.

2017. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nézted az általam linkelt videók legalább egyikét?
2017. máj. 26. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Hiába linkelsz videót, az egyszerűen nonszensz, hogy egy gyenge fos hardware gyorsabban számol, mint egy erősebb. Optimalizálásról meg nem érdemes beszélni, mert ugyanazokat a műveleteket kell elvégezni mindkét hardware-n, ezen pedig nem tudsz spórolni. De vedd meg nyugodtan az almásat engem nem zavar, hogy 2X annyi ideig renderelsz, csak ne terjeszd a hülyeségedet. A másik, hogy ezek a Macbookok főleg az air a gyenge hűtés miatt folyamatosan throttlingolni fog, vagyis visszafog venni az órajelből, magyarán még annyit se tud majd egy hosszabb rendernél, mint ami a papíron van.
2017. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a tanácsokat. Mondanám, hogy sokat segítettetek, de valójában csak megmondtátok a tutit, hogy minél több csík, annál jobban Adidas. Értem én, hogy az erősebb hardvernek gyorsabbnak kéne lennie. de bármilyen összehasonlítást megnézek, ha a Mac Final Cut Proban renderel, akkor gyorsabb bármelyik más gépnél, ami ugyanazt Adobe Premiere Proval próbálja megcsinálni. De ezekben az öszehasonlító videókban biztos van valami huncutság. akkor azt mondjátok, hogy mind hülyeség? oké. Inkább hiszek nektek elfogultaknak, akik valószinűleg eddig csak Windowsot próbáltak, minthogy a saját szememnek.


(egyébként rohadtul nem az volt a kérdés, hogy miért ne vegyek Macet, és miért inkább Windowsos gépet. Ha nem jött volna le, az előbbi pár sort ironikusan gondoltam, egyáltalán nem győztetek meg. Na meg én se akarlak titeket. Vegyetek 6 magos I7-es játék PC-t 32GB RAMmal, és 2Tb SSD-vel, dedikált grafikus gyorsítóval... És legyetek boldogok. Engem azértcsak érdekel, hogy mit tud a MAC, mennyire jó vagy nem jó videó szerkesztésben. Szóval én meg megpróbálom azt. Az én hülyeségem, ha nem lesz jó, ez van. A választásban nem sokat segítettetek, de nem érdekel... szép napot mindenkinek =) )

2017. máj. 26. 19:28
 10/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=NDmOHU6lmRw

Magyarázd meg, hogy gyorsabb. És ez még egy túlárazott fos egy ryzen 7+1070/rx580 hoz képest(habár mentségükre szóljon, több mint egy éves videó, akkor nem lehetett volna ezt a szintet olcsóbban kihozni). Ahol produkciós szinten dolgoznak nem használnak macet hosszú évek óta, de te aztán jobban tudod mert a random youtuber azt mondta(amit megjegyzem egy olyan teszttel igazolt, amit képtelenség ellenőrizni miután nem ugyanazt a programot használta a gépeken).


A kérdésedre meg válaszolt mindenki, csak nem akartad elfogadni. Munkára egyik említett gép sem jó választás, laptop általánosságban hülye ötlet ilyen célra, apple gép meg főleg, pont, ezen nincs mit magyarázni. Senki sem akar meggyőzni, mindenki leszarja hogy mit veszel, hogy miért azt veszed, de a hülyeséget ne terjeszd.


*a játékosoknak írom, az 580 számítási kapacitása gyakorlatilag megegyezik az 1070 el, játékok alatt nyilván közel sincsenek egy ligában, más területen viszont alig néhány százalékkal kullog mögötte. Az megint más kérdés, hogy radeont munkára használni elég szarbamarkoló élmény lehet a támogatás miatt.

2017. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!