Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy gépet videó...

Szeretnék egy gépet videó szerkesztésre. Melyik legyen?

Figyelt kérdés

A gépen nem szoktam játszani, amire használom, az videószerkesztés, képszerkesztés, filmnézés, net. A hordozhatóság nem létfontosságú, de természetesen nem hátrány. Hosszú távra venném. Mivel videószerkesztésre az Apple gépei nagyon jók, ezért nálam csak Mac jöhet szóba, 1500€-ig.


Mivel a 12-es Macbook az Intel m3-mas processzorral is alkalmas 4K videó szerkesztésére Final Cut Proban, mindemellett még nagyon esztétikus is, nagyon vonzónak tűnik az m7-es verzió. Jelenleg csak FHD-ban szerkesztek, szóval biztos nem okozna neki problémát a dolog.


Ezenkívül ott az Air. Talán ez van a legjobb ár-érték arányban, még a legerősebb kapható hardverrel is belefér a keretembe. És szintén vékony, továbbá valószinűleg ő is alkalmas FHD videók szerkesztésére. Továbbá papíron jobban mutat a 12-es Macbooktól, de a kijelzője elmarad tőle.

Továbbá ott a Pro, a leg alapabb verzió, 2 magos i5-ös processzorral. Szép is, vékony is, valószinűleg alkalmas is mindenre, amire nekem szükségem van.


Még a Mac minin gondolkoztam. Olcsóbb a fentieknél, de nem is tűnik sokkal erősebbnek a Macbook Pronál, és nincs képernyő, billentyűzet ... ... Ti mit vennétek?


Jelenleg Windowsot használok, de néha elegem van a hülyeségeiből, ezért gondoltam úgy, hogy áttérnék almás termékre, amiről mindenki pozitív véleménnyel van, aki próbálta.


2017. máj. 25. 23:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Nem korrekt teszt mert nem ugyanazt a programot használták"


Windowsra a Premiere Pro CC szerintem az elérhető legjobb videószerkesztő.


Macre az elérhető legjobb videószerkesztő a Final Cut Pro.


Miért is kéne PP-ben összehasonlítani őket? A FCP és a PP nagyjából ugyanazt tudja.


Ha az egyik FCP-ben jobb, a másik PP-ben, akkor az a korrekt összehasonlítás, ha mindkettőt a saját legjobb szoftverével mérjük össze. És FCP-ban gyorsabb egy Mac egy hasonló specifikációkkal rendelkező PCnél.


"Ha egy halat (Mac) az alapján ítélsz meg, hogy tud fára mászni (Premiere Pro CC), úgy fog tűnni, hogy esetlen."


Engem nem érdekelnek a benchmarkok. Az érdekel, melyiket jobb használni a saját platformján (nem a Windows platformon csak hogy "korrekt legyen" mert a Windows nem tud Mac OS-t futtatni).

2017. máj. 27. 12:07
 12/13 anonim ***** válasza:
Ezt a mondást csak csicskák használják. Tudod ha az a feladat, hogy fára kell mászni, akkor fára kell mászni, nem pedig úszni.
2017. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó... Nem sok mindent tudok hozzád fűzni :D Én elfogadom, hogy ha rajtatok múlna, azonnal tönkretennétek az Applet, mert minden termékét gagyinak, túlárazottnak tartjátok. Elfogadom, hogy más színben látsz bizonyos dolgokat, mint én. Tehetnéd ezt te is mindenféle csicskázás nélkül. De nekem 8, magadat minősítetted. Ja, és az utolsó érved igencsak sántít, amivel az írásomra reagáltál. Olyan "há azér me' azé. Mer asszomtam" stílusú... Ne akard a képletből kizárni a szoftvert, ha a mac előnye jórészt ebben rejlik, a windowsos gépeknél meg hiába a sok mag, meg a GhZ, ha a szoftver el van cseszve. Ha csak hardvert hasonlítasz össze, akkor azonos áton jobb egy windowsos gép. De nem minden a hardverről szól.
2017. máj. 27. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!