Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem használat közben...

A gépem használat közben lefagyott, újraindítás után se kép se hang?

Figyelt kérdés

Mikor lefagyott, a power led és hdd led kialudt és újraindítás után sem villannak fel. Bekapcsoláskor felpörög rendesen a vinyó és a ventik, valamint az alaplapon a kis led világít. Nem sípol semmit. Mikor kihúztam a tápot, szikrázott egyet, ez lehet nem tett jót neki :S

Konfig:

Asus M2A-VM

AMD Phenom x4 9650 (kb 2 tettem bele)

4gb ddr2 ram

Codegen 400w táp (6 éves körül)

Ezelőtt a proci előtt egy Athlon x2 3800-at használtam, lehetséges hogy a táp nem bírná az új procit?


2017. máj. 26. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A tünetek alapján a táp. Codegen amúgy is ritka egy szemét, nem is lenne szabad árulni.


Próbáld másik táppal.

2017. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az alaplapon átnéztem a kondikat, 2 púpos volt, 2 pedig kicsit ferdén állt, de azok nem voltak púposak.
2017. máj. 26. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt is felírhatod a szar táp számlájára.
2017. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az kondik még javíthatók? +tápcsere
2017. máj. 26. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Önmagában a kondi púpossága csak gyanúra elég, nem jelent bizonyosságot. Ez egy hosszú folyamat, a púposodástól a folyadék elszökéséig és a kondi kiszáradásáig évek telhetnek el. Még akkor is működhet egy darabig, amikor már tényleg lyukas, hiszen inkább ráhagynak a kapacitásra, minthogy kicentizzék.


Cserélhetsz kondit is, de vigyázz, ezek az alaplapok már többrétegűek voltak, és a forrasztásnál nagyon könnyű a belső áramköröket kinyírni. Először mindenképpen másik tápot próbálj. Akár csak kérj egyet kölcsön valakitől.

2017. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hétfőn tudnék egy 350w-os tápot szerezni bele kölcsön, remélem jó lesz hozzá.

2017. máj. 26. 16:29
 7/8 MGéza ***** válasza:
Szemét minőségű 350-es táppal nem jutsz semmire. Normális minőségű vegyél, az se baj ha használtan. Alsó kategóriás FSP mondjuk már van újonnan 5-8 ezer forintért is, arra rábízhatod ezt a konfigot.
2017. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. :) Amúgy azt kihagytam, hogy van mellette még egy gt 420 videokártya is:D
2017. máj. 26. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!