Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közben újraindul a gép....

Játék közben újraindul a gép. Miért?

Figyelt kérdés

A konfigurációm:

-RX 470-es videókártya

-8 GB RAM

-450 W-os Táp (Corsair)

-2 db 1 TB-s vinyó

-AMD FX 4300 3.80 GHz-s processzor

Én személy szerint vagy a processzor hűtőre vagy a tápra gyanakszom. Ha valakinek van ötlete hogy mitől van ez, annak szívesen várom a kommentjét.



2017. máj. 30. 11:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
táp
2017. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Töltsd le a az msi afterburner-t, és állítsd be h játék közben írja ki mind a gpu, és a cpu hőmérsékletét. És figyeld a hőfokot, és írd le ide.


Milyen tápod van? Pontos típusát jó lenne ha leírnád, mert van pár 450wattos corsair táp. Én a helyedben ismerőstől ha van egy minőségi tápja, én azzal kipróbálnám a gépet.(nem codegen féle tápokkal)

2017. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Letudnád írni hogy, hogyan tudom beállítani?
2017. máj. 30. 12:26
 4/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem Afterburner. 52 celsius fokig kúszott fel a hőmérséklet, ami azt gondolom hogy terhelés alatt nem valami hű de nagy szám.

A tápom pedig, Corsair 450W VS450.

2017. máj. 30. 12:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom leírni mert elég nincs arra időm, de youtube-on vannak róla videok. Amugy az 52 fok az alacsony. 80 - 90 a magas
2017. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem RX480 mellé bevan b*sz*rintva egy Corsair VS350, holott az ajánlott 550W volna, háromszor, ha újra indult Mirrors Edge Catalyst kozben (semmi másnál soha).

320 W-nál nemigen vett fel tobbet.


Processzorod elnézve szerintem az melegedett túl.

2017. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#6 Az ember aki egy VS350 mellé betett egy rx460-at. És tudja ,hogy nem bírja a táp de nem cserél. Inkább indúljon újra mi? Na ez a leginkább kerülendő példa.


Én kipróbálnám mással.

2017. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Processzorom most lett újra pasztázva, 52 fok fölé nem ment egy játéknál sem. Így gondolom a táp a bibi.
2017. máj. 30. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

#7:

Egyrészt, RX480.

Pont, hogy a táp bírja és erre akartam kilyukadni. Ettol fuggetlen nagyon határeset, nem szabad kicentizni és tényleg nem ez a kovetendo példa!

Más játékoknál viszont egyáltalán nem állt le, kivéve a Catalyst-ot!

Ezért is hoztam fel a kivételt. Lehet, hogy tényleg a táp volt a kevés, lehet, hogy a játék volt a ludas.


Mindenesetre amire ráakartam világítani, ha neki gyengébb konfig, de nagyobb teljesítményu táp mellett mégis leáll a gép, bár a táp lehet hibás gyártmány ettol fuggetlen, én inkább a CPU-ra gyanakodnék.

320W felé még teljes kihasználtság mellet SEM ment a felvett teljesítmény.

Egyébként megnézel egy PSU kalkulátort, látni fogod, hogy max kihasználtság mellett hány wattot fel a hálózatról a számítógép.


Kérdezo: 52 fok az nem kevés, de tényleg kérj kolcson egy normális tápot, hátha változik a helyzet.

450W az boven elég lesz viszont, tehát nem ott lesz a hiba.

Ellenorizd le ezen kívul, tuningoltál-e olyat, amit nem kellett volna.

2017. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Terhelés közben 52 fok az neked nem kevés??? AMD FX procinál??? ok.
2017. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!