Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hibás a számítógépemben?

Resistor kérdése:

Mi a hibás a számítógépemben?

Figyelt kérdés

A probléma úgy kezdődött, hogy játszottam, és egyszer csak becsíkozott a képernyő és zúgott a headset. Újraindítottam a gépet, majd elindítottam egy játékot és ugyan ezt csinálta. Sajnos ezután nem adott képet, és a billentyűzet ledjei se világítanak.. Videókártya ki lett próbálva másik gépben, működik. Másik táppal kipróbáltam a gépet ne mad képet egyáltalán. Az az érdekes, hogy kaptam kölcsönbe egy hd 4550-et kb 25w-ot eszik és azzal működik a gép. Arra gondoltam, hogy talán az alaplappal lehet a baj, talán a pci-e foglalat nem tud kelendő teljesítményt leadni a HD 6950-emnek.

Mi lehet a hiba szerintetek?



2017. jún. 15. 12:18
 1/5 A kérdező kommentje:

A gép pontosan:

AMD FX 4100

Asrock 980DE3/U3S3 R2.0

Hyperx 8gb DDR3 1866Mhz

Sapphire HD 6950 2gb GDDR5 256bit Dual Fan

Chieftec CTG-500 80+ 500W

2017. jún. 15. 12:22
 2/5 anonim ***** válasza:

2 db 6pin (PCI-E) táp kell neki.

Megfelelően csatlakoznak?

2017. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze.
2017. jún. 15. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Kizárásos alapon én is a pci-e slotra tippelnék, de nem szoktak tönkremenni, a kártya sokkal előbb adja meg magát. Mennyi ideig próbáltad ki a másik gépben? Pl furmarkot ereszd rá egy 15-20 percig, ha akkor sem fagy szét akkor tényleg a lap a legvalószínűbb(szerencsére a ryzenek miatt nagyon sok olcsó am3+ lap van ha nem akarsz\tudsz most platformot váltani, újat nem feltétlen vennék).
2017. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majd ki lesz próbálva másik vidikarival és alaplappal, de sztem alaplap baj van.
2017. jún. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!