Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a hiba: GTX 950 vs....

Írjon be egy nevet kérdése:

Mi lehet a hiba: GTX 950 vs. I7 - 4790 - vagy - gyenge ram?

Figyelt kérdés
Szóval a probléma az lenne, hogy szaggat a friss windows 10 (két hete telepítettem újra(Windows 10 Pro)). Nem mindig, de sokszor szaggatnak a játékok, és nem gyári hibás a videókártya, mert lowon GTX 950 azért csak nem csinál ilyet.Lehetséges, hogy azért van, mert az I7 egy erősebb videokártyát követel? És a ramom sem a legjobb( Kingston, de nem HyperX, hanem sima). Szóval, ram csere, vagy vidikari csere kéne?

2017. jún. 15. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen játék? Milyen grafikai preset? Milyen felbontás? Mennyi idős a konfig? Folyton szaggat, vagy csak időnként?
2017. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MGéza ***** válasza:
OLyan nincs, hogy a processzor erősebb videokártyát "követel", hanem egyszerűen visszavesz a teljesítményéből, ha a kártya nem bírja a tempót( a magok alacsonyabb kihasználtságon fognak dolgozni). Olyan viszont lehet, hogy mondjuk a kelleténél feljebb tolod a grafikus beállításokat és a kártya nem bírja vrammal, vagy grafikus processzor számítási kapacitással és így lemaradozik, aminek szaggatás a vége.
2017. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első: Pl. Rainbow Six Siege - High, de lowon is szaggat - 1280x1024 - Másfél éves: I7-4790 - MSI GeForce GTX 950 Gaming 2g - Asus H-97 Pro alaplap - Kingston 2x4gb ram - 2x1Tb Western Digital Enterprise Vinyó - Chieftec Táp Nem folyamatosan, de pl. egy három perces meccsből fél percet szaggat

Második: Lehet, de szerintem azért lowon bírnia kéne, mert az kb 800mb vram és nekem van 2134mb a videokártyában

2017. jún. 16. 10:54
 4/10 MGéza ***** válasza:
Hőmérsékleteket nézd meg arra alkalmas progival, lehet valami túlmelegszik. Videokártyát például Furmarkkal, Aida64-el pedig a procit tudod tesztelni.
2017. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy grafkártya hulla.

Ismimnek is ez volt, a 9xx széria egy fostartály, és sok játékot nem képesek futtatni. (pl 970 nem hajlandó rendesen futtatni semmilyen Blizzard játékot, folyton lefagy 2-3 mp-re a kép)

2017. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg egy GigaByte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6gb orvosolni fogja a problémát?
2017. jún. 17. 01:30
 7/10 MGéza ***** válasza:
Igen, valószínűleg. De most nem vennék 1060-at, a BC minerek miatt az elérhetőek ára irreálisan magasra szökött. GTX 1050ti 4Gb-t vennék fontolóra a helyedben, az elfogadható áron kapható.
2017. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:

Tőle egész baráti áron szerezhetsz be:

[link]

2017. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként mielőtt bármit is vennél, nézd meg, hogy más grafkártyával milyen. ;o

Macera meg minden, de jobb biztosra menni.

2017. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7 - Már megrendeltem egy MSI-t mielőtt felment volna az ára (103000Ft-ba került)

#9 - Kipróbáltam, a játékok nem szaggattak, de a windows ugyan úgy, szóval valószínűleg a windows rossz :P

2017. jún. 20. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!