Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemre laptop?

Egyetemre laptop?

Figyelt kérdés

Tudnatok nekem ajanlani ar/ertek aranyban 180 ezer forint kornyeken laptopot? Ami gondolom szamit, eleg sokat utazok es mernokinfora kene. Vagy erdemesebb varnom meg a laptop vasarlassal?


Elore is koszonom a valaszokat!


2017. jún. 16. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd meg azt, amelyik tetszik!
2017. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lenovo-kat ajánlom.

Asus esetleg.

Dell,HP-t (szerintem) ne vegyél.


Felesleges 180 kilót laptopra kivágni.

120 korul szerintem már kapsz vatta újan i5-ot.


Ha pedig eros gépet akarsz, tegyél ossze otthonra egy asztalit is!

2017. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem dell van, teljesen szuper, már 10+ ève megbízhatóak a termékeik, bár nem tudom 180ért milyen modelljeik vannak.

Lenovokról is csak jókat hallottam, vannak szaktársaim akik a xiaomi-t szeretik.

Szerintem a legfontosabb szempont az ssd, ha fontos a hordozhatóság(mert miért ne lenne az?) akkor sokkal fontosabb a laptopod mint az asztali géped,

2017. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én ezt ajánlanám: [link]
2017. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rákos róbert ***** válasza:

Szia!

Én is épp laptop vásárlás előtt állok. Informatikát tanítok pár éve, és átérzem a kérdésed súlyát. Szerintem az a jó hozzáállás, ha nem típust keresel, hanem először felméred, hogy mire is van szükséged.

Ha egyetemre mész, alap, hogy az irodai programok (Word, Excel, Power Point) kelleni fog, és ezek elérése Windows oprendszeren a legegyszerűbb.

Ha nincs otthon oprendszered, és nem is ismersz senkit, aki ad, akkor olyan gépet keress, amin eleve előre telepített Windows 10 van. Bárki bármit mond, ha más nem is, de a Windows legyen eredeti. Én eddig feltört 10-est tökéletesen működni nem láttam. Vagy az áruház rossz, vagy nincs biztonsági mentés, vagy a Microsoft fiók vacakol... eredetinél minden megy rendesen.

A memória a Win 10 esetén legyen olyan 4 GB, de persze minél több annál jobb. A processzor legyen egy i3, az alá nem érdemes menni. A merevlemez már izgalmasabb, mert ha sok adatot akarsz tárolni, pl. filmek a kolis estékre, meg ilyesmi, akkor legyen legalább 500 Gb. Ha ez nem akkora szempont, akkor érdemes SSD merevlemezt nézni, ami kisebb tárolókapacitású, de sokkal gyorsabb. Mivel szakdolit is kell majd írni, és azt le kell adni optikai lemezen, így kell DVD író.

Az sem elhanyagolható, hogy akarod e játékra fogni a gépet. Ha igen, akkor érdemes dedikált videókártyásat venni, ha nem, akkor elég a sima integrált. Ha mérnökin vagy, akkor is jót fog tenni, mert a CAD programok elég kényesek tudnak lenni.

Na most ha mindezt lejátszottad magadban, akkor érdemes nekifutni a típusoknak. Itt már számít, hogy milyen a hűtése, kialakítása, milyen csatlakozói vannak, milyen a kijelző, design, stb.

Szerintem jó vétel lenne egy Fujitsu Lifebook A555

Itt van is egy:


[link]

Dedikált VGA nincs, de minden másnak megfelel.

Az elődmodellből, az A555-ből vagy egy A555G variáns is, amiben van dedikált VGA, de abban hagyományos merevlemez van. Őt is érdemes megnézni.


Ha nem Fujitsu, akkor van Lenovo Ideapad is:

[link]

Ez pl. mindent tud, van dedikált VGA is. A merevlemez hagyományos, cserébe szép nagy.


Egy Dell Vostro ami szerintem szuper lenne:

[link]

Ebben minden van, SSD, Win 10, és i5 processzor.


Most lehetne folytatni a márkákat, mert az Asus, az Acer, a Toshiba is tud adni ilyesmit, hasonló árcédulával, de nem lehet ebben az árkategóriában biztonsággal kijelenteni, hogy X márka jobb Y-nál. Nagyjából ugyan azt adják, ugyan annyiért, a márka presztízse pedig ráteszi a különbözetet. Jómagam pl. Fujitsu rajongó vagyok, és a munkahelyemen ilyeneket használunk 2 éve. Nagyon meggyőzőek. Otthon egy öregecske ASUS-om van, őt szeretném lecserélni. De nem volt vele gond. Szóval inkább az igényeidet próbáld meg először összeállítani, és utána kutass a márkák között.


Remélem segítettem!

2017. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!