Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot tervezek venni...

Laptopot tervezek venni egyetemre. Milyet javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Laptop vásárlásán vagyok, a nyáron venném. Egyetemre megyek és szükségem lesz rá.

Amik fontosak lennének nekem (ha valami szerintetek nem fontos azt is meghallgatom, minden hozzáértő vélemény érdekel):

-közepes méret (13-14" kb)

-FULL HD kijelző (bár nem tudom mennyire fontos, de fejfájós vagyok és kéne aminőségi kép, mert sokat tanulnék laptopról -szinte csak onnan-)

-jó processzor (lehetőleg 4 mag)

-ssd (mellé vennék egy külső winchestert)

-4-6-8 gb RAM (na itt nem tudom mennyi lenne elég)


És a legfontosabb. Az ára.

Erről sem tudok komolyabban nyilatkozni, hogy mi érné meg. Költséghatékonyság és gyorsaság a lényeg. Egyetemi éveimet lehetőleg kísérje úgy végig, hogy maradjon gyors (észszerű keretek közt, nyilván)

Használt, max 1-1,5 éves prémium vagy új de kisebb perifériákkal? Nem tudom.

200.000 ft körül gondolkodok.

Az asztali gépekhez nagyon értek, magamnak raktam össze a sajátomat de a laptopokhoz... nem nagyon konyítok

Jöhetnek regények is, mindent elolvasok!

Köszönök szépen minden segítséget!



2017. jan. 12. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Heló!

Én ugyan gimnazista vagyok, de idén nálunk megengedte az igazgatóság a laptopról való jegyzetelést, és én is laptoposok közé tartozok.


Bár nem tudom neked pontosan mire kéne, azért leírom nekem mim van. Megjegyezném, hogy gyakorlatilag csak jegyzetelésre használom (gyakorlatilag egy word van nyitva, illetve egy chrome ha valamit hozzánézek az anyaghoz [ábra, akármi]).


8 GB ram, 120 ssd, i5 3210m (2mag, 4szál)

ennyi ram bőven elég, több nekem biztos nem kell

a két magos proci sem szokott százon pörögni

ami tényleg baromi fontos, az az ssd.

most meg nem mondom neked, hogy 5400es vagy 7200es HDD volt benne előtte, de egy kínszenvedés volt használni úgy a gépet, lassan nyíltak meg a programok, boot is hosszan tartott (mert ugye abban a fél másodpercben, amíg elkezdődik az óra, nincs idő töltögetni), szóval ssd baromi fontos pörgős környezetben

2017. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az igazság hogy nagyon sok olyan információt nem írtál le ami létfontosságú egy laptop vásárlásánál.


[link]


Ezt a laptopot találtam, nagyjából le8rom milyen:

Kis kijelző, matt!, Erős akkumulátor, 8gb RAM, sok minden meglehet nyitva, i7 processzor 4mag 8szál, integrált vga van csak (ami alapfeladatokhoz tökéletes, internet, szövegszerkesztés, alap programokhoz) 256gb ssd, lehet rajta adat bőven, ráadásul gyors is. 1,5kg, nem túl nehéz, 1080p kijelző ahogy kérted


Viszont nincs benne dvd meghajtó, És NINCS rajta Windows. Szóval ezt magadnak kell megoldanod. Szóval ha kérdésed van szólj, de kicsit több információt is megadhatnál

2017. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Milyen infót írjak még le?

Mik még fontosak? Azon vagyok, hogy a laptopokhiz is konyítsak. :D

2017. jan. 13. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyaghasználat

Márkahűség (ha van)

Mire használnád tanulási kívül? Játszanál-e rajta? Mert ha igen akkor szükség van dedikált vga-ra is.

Üzemidő mennyire fontos

Szerintem ennyi elég

2017. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!