Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép játék közben...

A számítógép játék közben magától leáll. (Pontos infók a leírásban) Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Szóval a számítógép játék közben minden hibauzenet nélkül leáll, mindíg máskor, valamikor 10perc után, néha 1 óra után. A nagy melegre tekintettel, mert gondoltam túlmelegszik a proci, kiportalanítottam, folytatta a leállást. Ez után neztem egy hőmérsékletet, játék alatt CPU 60-75C fok, GPU 50-60C fok. Ezt melegnek tartom, ventillatorokat turbo-ra állítottam BIOS-ban. Aztán csináltam egy CPU "stress test"-et, elérte a CPU a 95%os kihasználást és 76C fokot, a gép nem állt le. Aztán ugyan ezt tettem a GPU-val, ugyan az a helyzet. Ezek után már nem hiszem hogy a tulmelegedes miatt állt volna le. További gondolat, hogy a Táp hibasodott meg, de akkor miért csak játék közben? Aztán lehet virus is, ez lenne a legnagyobb örömöm :/ Ti mit gondoltok?


Gép:

- AMD FX6100 six core processzor

- ATI Radeon HD7700 video kari

-4Gb ram

-1 éves cooler master Táp



2017. jún. 26. 20:16
 1/9 Hominida ***** válasza:
A hibaokok egy részét kizártad, ez jó. De a tápfeszültségeket is nézned kéne valamivel, olyannal, mint a Speccy. Mert lehet, hogy a megterhelt táp egyik ágán csökken a feszültség.
2017. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Brandon41 ***** válasza:

És hogy ha a táp melegszik túl?

A tápon is van melegedés elleni védelem.

Ha a táp túl melegszik akkor védelem ként leáll.

2017. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondoltam erre is csak nem tudtam lehet-e valamivel mérni. Ezt a Speccy-t kipróbálom :)
2017. jún. 27. 08:43
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


HWMonitor által gyűjtött adat, kb 1 óra játék után.

2017. jún. 27. 11:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt hogy ugye a képen amit az előbb linkben küldtem az első oszlop a jelenlegi érték, a második oszlop a legkisebb mért érték, a harmadik a legnagyobb mért érték.
2017. jún. 27. 11:08
 6/9 Hominida ***** válasza:
Naplóznod kell az adatokat, hogy visszanézhesd az, amikor leállt. Találtam egy ilyen programot: SpeedFan 4.52 [link] Beállítható rajta bármelyik adat naplózása (Log), egyenként, valamint engedélyezned kell a naplózást általában. A program mappájában keletkezik egy fájl, 3 másodpercenkénti leolvasással. A problémás időszakot utólag elemezheted, talán megtalálod a hibaforrást.
2017. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a képen lévő adatokról nem tudsz esetleg valamit mondani? Vagy teljesen átlagos?
2017. jún. 27. 18:07
 8/9 anonim válasza:

Lehet én vagyok buta, de én nem a gépedben keresném a hibát, hanem a játékban. Sok ilyen játékkal találkoztam már, pedig jó gépem van.

Ha n-core-ról szedted le a játékot, akkor szinte biztos ott a hiba :D

Nézd meg a hozzászólás szekciót, van e más akinek ez a baja. Ha legálisam vetted meg (azta), akkor lehet nem bírja a géped (erre nem adok sok esélyt, de ki tudja)


Hátha tudtam segiteni :)

2017. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldódott közben, hűtéssel volt gond :) Újrapasztáztam, a legjobb módszerrel amit találtam tesztek alapján és most nem 70-80 hanem 30-40 C a hőmérséklete a Processzornak, köszönöm a segítséget, utolsónak, hogy igen. Vannak olyan "szemétkedések" a szoftverfejlesztőknél, hogy a crackelt nem olyan stabil mint az eredeti, de azért számítógép még nem állt le miatta (nálam még nem)
2017. aug. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!