Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy asus gtx 1050 ti + i5-7400...

ZsIrOsPuFi kérdése:

Egy asus gtx 1050 ti + i5-7400-hoz jó egy Chieftec IArena GPA 400S 400W táp?

Figyelt kérdés

2017. júl. 7. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2017. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

400W bőven elég, de inkább ezt tenném be:

Be quiet! Pure Power 10 400W BN272


Nem olcsó, pcx-en éppen 18.402 Ft, de hosszútávon megéri. Nyilván van 10.000 Ft különbség a két tápegység között, de nem véletlenül.

2017. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak azért kérdeztem mert már megvan a gép és szerettem volna tudni hogy 1 esetleg másfél évig kibírja-e. Szerintetek?
2017. júl. 7. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:

nem.

Nem a teljesítménnyel van a baj (illetve azzal is, mert 12 voltos ágon csak 20 ampert ad le, szóval valóságban 240 wattos), hanem mert rettentő gagyi.


Amennyiben szeretnéd halálra ítélni a gépedet és hiba esetén az egészet szőröstül-bőröstül belevágni a kukába, megveheted. A tápon mindenféle védelem csak a dobozon van feltüntetve, a belsejében nyoma sincs.

Nem véd túláram ellen (mivel a konnektorból nem fix 230v jön ugye, hanem 220-240 közt ingadozik), áramszünetkor simán átengedi a törpefeszültséget (ami hiába 0,1 v körüli, mivel ezredes másodpercek alatt folyik le, így több ezer watt teljesítmény születik ami szépen tud szikrázni) és egy adag más gondja is van.


Értsd, lehet 10 évig is kiszolgál, de lehet 3 hónap múlva kerti sütögetést tarthatsz a szobádban mert leég a gép belseje, mivel nincs rendes védelemmel ellátva, nagy a kockázat vele.


Ilyen géphez be quiet system power 400w elég, az 14e körül van.

2017. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oke koszi! Minél hamarabb be fogok rakni egy ilyen Be quiet! tápot.
2017. júl. 7. 14:24
 6/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Oké, az előző hozzászóló igazából mindent leír.

Én csak azt akarom mondani ,hogy a hálózatban váltóáram van, ergo 230V és -223V között másodpercenként 50x változik, szinuszosan. Ezzel együtt bizonyos eltolásban ugyanúgy szinuszosan az áramerősség is váltakozik. De ez sose pontos mert millió alkatrészen megy keresztül az áram mire eljut hozzád. Villámcsapás ellen meg tényleg nem véd. És nem segít csak úgy egy túláramvédő elosztó.

2017. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!