Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Indokolatlanul sok RAM-ot...

Kovács Gábor Roland kérdése:

Indokolatlanul sok RAM-ot fogyaszt a Windows, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár nappal ezelőtt vettem egy új alaplapot a gépembe (Asrock H97 F4tality Killer) be is szereltem, minden rendben működik, a Windowst is újra telepítettem, de újratelepítés után az első dolog ami szemet szúrt, hogy alapjáraton is egy idő után a 16GB Kingston HyperX Savage DDR3-as RAM-omból több mint 10 gigát felzabál. Mikor feláll a rendszer ez nem tapasztalható, de ahogy elindítok egy programot (chrome, játék vagy utorrent), a gép megőrül és random eltünteti a rendelkezésre álló RAM 3/4-ét és hiába léptem ki az összes létező programból, akkor is úgy marad, 70-90%-os RAM felhasználtság mellett. Nagyon zavaró, az előző alaplapomnál nem fordult ilyen elő. Most is míg ezt leírtam, 1,7 giga szabad RAM-om volt, úgy hogy csak a mozilla volt megnyitva.



2017. júl. 9. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes konfig?

Windows verzió?

Próbáltad újra telepíteni?

2017. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is indokoltan fogyasztja, és 12-13 évvel a bevezetése után illene már ismerni a Superfetch koncepcióját. Gyorsan keress rá, hogy mi az, és hogy működik!
2017. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asrock H97 F4tality Killer

CPU: Intel Core I5 4460

RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR3 1600Mhz

HDD/SSD: Kingston HyperX 120GB SSD, WDX10EZEX 1TB HDD

Táp: Cooler Master B700 (700W)

VGA:Zotac Geforce GTX 970 AMP! Omega


Windows 10 64 bit van rajta és még nem próbáltam újratelepíteni.


Kedves második válaszoló, sajnos hiába kapcsoltam ki az "előtöltést" nem változott semmi, ugyanúgy növekszik a százalék RAM fogyasztásnál pedig csak a böngésző van megnyitva és nem hiszem hogy képes lenne 5-6 gigát felzabálni egy böngésző úgy hogy csak ez az egy oldal van megnyitva.

2017. júl. 9. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Mutass egy képet a feladatkezelő memória szekciójáról!
2017. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Utorrent! Memory leak-es az összes évek óta! Hiába reportálja az ember, nem foglalkoznak vele...

Tegyél vissza egy régebbit, 2.2 környékét, vagy ami még jobb Transmission-t. Meg fogja oldani.

2017. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az Utorrent volt a ludas. Köszönöm szépen a segítséget! Ment a Zöld pacsi!
2017. júl. 9. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülök hogy működik. :D Nekem is az uTorrent használt egy rakás ramot. Bármi jobb mint az f*s.
2017. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hominida ***** válasza:

Kérdező, azt mondtad, hogy "minden létező programból" kiléptél.


A uTorrentból a 3.0 verzió jól működik.

2017. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!