Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy esetleges áramszünet...

Egy esetleges áramszünet mennyire árt ennek a gépnek?

Figyelt kérdés

Adott egy Számítógép.

Konfiguráció: [Ami fontos]

Táp: Corsair CX450M 450W


Árthat e egy 3-5 mp-es áramszünet ennek a gépnek? [Mert a gép leállt]

Ez a gép 0-24be megy! (Fontos feladatokat lát el!)



2017. júl. 11. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
semennyire
2017. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

A vinyók sínylik meg nagyon. Én beszereztem még évekkel ezelőtt egy Blazer 800VA-es tápot.

Olyan 8 ezer aksi nélkül. Aksinak bármilyen 12V-os cucc jó én használt RT1270-eseket tettem bele. Riasztórendszerekből selejtezik le őket.

Ugyan ilyen tápom van mint neked.

Valaki azt állítja, hogy ide már ténylegesen szinuszos szünetmentes kéne.

De gyakorlatban az a pár másodperc négyzetesen szinuszos jel nem tesz kárt a tápban. Azért hosszabb perceket ne nagyon használnám vele.

2017. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fontos feladatokat lát el, akkor leszel szíves venni egy 900-1000VA-os szünetmentest.

Nem első sorban fizikai hibákat, sokkal inkább adat vesztést okozhat 1-1 áramkimaradás.

Egy ilyen szünetmentes a fent említett számítógépet monitorral együtt 20 percig is elbírja, monitor nélkül még tovább is.

2017. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy 15 éve búvárkodtam ezzel kapcsolatban, eléggé általános volt az a vélemény angol nyelvű szervizes szakembereknél, hogy a kapcsolóüzemű tápnak bírnia kéne a feszültségmegvonást, ugyanakkor az élet azt bizonyította, hogy időnként áramszünet után halva maradnak.
2017. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!