Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most ez mit jelent pontosan?

Most ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

A PCX-től rendeltem egy új gépet, összerakás nélkül.

Én nyaralni voltam, mamám vette át. De amikor hazaértem vele, akkor láttam hogy az alaplap ki van bontva + hűtőpaszta található rajta és egy tű el van törve. (Az mellékes hogy a Táp folyton leverte az áramot. Visszaküldtem a termékeket, erre kaptam egy e-mailt amiben az állt, hogy a Tápot kicserélték, viszont az alaplapnál az állt hogy én rontottam el + garanciavesztés. Most akkor mi van pontosan? Mit jelent pontosan a garanciavesztés? Jogosan vagyok felháborodva???? Mi a véleményetek?



2017. júl. 12. 16:33
1 2
 1/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Őőőő, biztos, hogy nem a pcx bontotta ki és törte el az egyik tűt. Nem lakik otthon valami vérPistike?
2017. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, egyedül élek.
2017. júl. 12. 16:41
 3/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Na azért elég nehezen hiszem, hogy a pcx ilyet tenne.
2017. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig sikerült nekik, nem hinném hogy a nagymamám elkezdte volna összeszerelni a gépemet. :D
2017. júl. 12. 16:52
 5/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor fogyasztóvédelem.
2017. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mit jelent a garanciavesztés?


Kicserélik, de nem lesz többé garancia?


Mert maga a plusz garancia is sokba került azért.

2017. júl. 12. 16:53
 7/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Azt mondják, hogy megkaptad, gyári állapotban, te elrontottad ezért nem áll módukban foglalkozni veled.
2017. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor kib@$ztam 40k Ft.-ot az ablakon?
2017. júl. 12. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:

-Te vetted át személyesen vagy másvalaki?

-Az átvétel folyamán megkérte a futárt az édesanyád, hogy tételesen nézzék át, minden csomagolás rendben van, nincs összetörve, megnyomva bármelyik doboz, stb?

-Kibontásról készítettél videót (vagy minimum fényképeket)?


A garanciavesztés nem rendeltetésszerű használatból kifolyó meghibásodásokra áll, pl nem tudod belerakni a processzort az alaplapba és letörsz egy tűt. Erről a cég nem tehet. Ha menet közben leáll, elszáll magától, az alaplapi hiba és cserélik/javítják.

Utólag nagyon nehéz bebizonyítani, hogy nem te vagy jó anyád tetted tönkre, ezért kell mindig ellenőrizni átvételkor a csomagokat.


Például én is rendeltem régebben gépet PCX-től darabokban és meg volt nyomódva a merevlemez, futárral felvetettem egy panaszt és visszaszállíttattam, 3 napra rá jött az új minden hiba nélkül.


Véletlenül nem kértél BIOS frissítést az alaplapra? Mert még ott is elronthatták, de persze bevallani sose fogják, a PCX tipikusan az a cég, ha bizonyítani tudod cserélik/javítják ,egyébként meg lexarnak magasról.

2017. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Igen. Tudod mit csinálnék a helyedben? Mivel nincs bizonyítékod arról, hogy ők így küldték ki a lapot, ezért nem fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez.

Megjavíttatnám a lapot egy szakival hardveraprón. És ha továbbra sem működik szépen visszaküldeném a pcx-nek. Ők meg megnéznék, hogy kajak halott és kicserélnék. Lenne egy jó lapod mondjuk +5k-ból.

2017. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!