Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lett ennyire drága az...

Mitől lett ennyire drága az új Macbook Air?

Figyelt kérdés

Már pont rászántam volna magam, hogy vegyek egyet, de a 300e volt a lélektani határ. Az új modell alig lett erősebb (a processzor lett 1.6 helyett 1.8), és ezért 60 ezerrel drágult.

Minden bevezetésnél ez van és később olcsóbb lesz?

Ennyiért nem fogok venni, az tuti.



2017. júl. 13. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, mindig a legújabb a legdrágább.


* kivéve, ha _nagyon_ régi. pl. a fadobozos apple-ök.

2017. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt értem, de ez gyakorlatilag ugyanaz a gép. Semmi újítás, semmi fícsör. Ez már tényleg pofátlan lehúzás...
2017. júl. 13. 15:51
 3/12 anonim válasza:
2%
Mégis megveszitek. Mert Alma. Ez csak divatmajomkodás.
2017. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell tavalyi modellt venni. Ennyi :)
2017. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A 300 ezer forintos verzió akciós volt, de 350 volt eddig is az alap ár... gondolom tudták, hogy kijön egy új azért volt akciós....
2017. júl. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez nem divatmajomkodás, egyszerűen mindenben jobb, mint egy Windows-alapú gép.

- nincsenek két naponta felugráló frissítések, biztonsági javítások

- nincsenek driver problémák, nem kell minden szarhoz külön illesztő

- minden egyszerűbb, a telepítés annyi, hogy behúzod a fájlt a mappába és ennyi

- nincsenek vírusok, nem kell napjában 4x frissíteni a vírusirtót ahhoz, hogy biztonságban legyél

- nem instabil, nem kell újraindítgatni, nincsenek hibaüzenetek


Egyébként egy Windowsos ultrabook is van ennyi, és ahhoz még külön meg kell venni a Windowst meg az Officet, amit ha megteszel, már jóval drágábban jössz ki, mint a Mac esetében.

2017. júl. 15. 10:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező.... azért nem szállj el a Macbookoktól. Én még februárban vettem a Macbook Airemet. Nagyon imádom, nem cserélném le más gépre, de ez nem jelenti azt hogy mindenben jobb a windowsos gépeknél.


-Léteznek vírusok a macekre is, csak jóval kevesebb, mert kevesebb mac felhasználó van mint windows.


-Igaz, a frissitéseket nem kötelező letölteni és kevésbé zavaró mint a winodows, de itt is naponta zargat a jobb sarokban egy kicsi ikon (ha van update) ahol be tudod jelölni, hogy holnap frissitsen, de egy idő után ez is idegesíttő


-Azt nem mondanám, hogy nem instabil... nekem pl.: gyakran lekapcsolódik az internetről és csak újraindítással tudom megoldani a problémát, ha utána nézel az interneten akkor látod, hogy ez egy tipus hiba. Az Istyleban is azt mondták, hogy ezzel semmit sem tudnak kezdeni, amikor bevittem.


-Nem mondanám, hogy minden telepítés egyszerűbb, régen lehet ez igaz volt, de 2017ben nem mondanám. Sőt sok dolgot nem tudsz rá telepíteni. Pl.: Én nem rég jöttem rá, hogy a kedvenc MMORPGmnek (shaiya) nincs Mac változata, csak akkor tudnám használni ha a macbookomra rá raknám a windows egy virtual machinen keresztűl.


-Az sem igaz, hogy a windows laptopok rosszabb minőségű hardwerrel rendelkeznek. Nagyon nagy a választék, így sok olcsó szar van, de vannak olyan modekkel amik hasonlóan jó minőségűek és talán jobbat is ugyan azért az árért.


- Nem, a windows ultrabookokhoz nem kell megvenni a windows operációs rendszert külön. Alapból operációs rendszerrel árulják és az applehez hasonlóan ingyen updatelhetsz az újabb verzióra. Megértem, hogy mért hiszed azt, hogy meg kell venni, mert régen tényleg minden verziót meg kellet venni.

Még talán arra gondolhatsz, hogy a Surface Laptop windows 10 S operációs rendszerrel jön ami a windows 10 lebutított verziója, de az év végéig ingyenesen upgradelhető a teljes változatra.


Egyszerűen hülyeség azt mondani, hogy az apple laptopok jobba minden windows laptopnál szinte minden kategóriában. Én mindkét operációs rendszert használom és egyiket sem mondanám jobbnak. Régen a hardwarere volt egy kicsivel jobb minőségű, de már ugyan olyan vagy jobb windows alternatívák is léteznek.


Itt leírom, hogy én mért vettem Macbook Airt:

-Régi apple felhasználó vagyok.

-Van Ipadam, Iphone 6S-m és azt gondoltam, hogy a szikronizáció miatt jobban használhatom az eszközeimet.

-Tetszett a kinézete

-Ki akartam próbálni az OP rendszert

-Hordozható, vékony

-Sokáig bírja az aksi


Ha még soha sem használtál Macbookot, akkor ne istenítsd. Nem lehet azt mondani, hogy az egyik jobb a másiknál.

2017. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elszállva, egyszerűen tetszik, hogy minden egyszerűbb, kézenfekvőbb, felhasználóbarátabb.

Jelenleg egy asztali gépet használok, i7 16Gb RAM-mal, anno ez is kb. Macbook air árban volt. De szeretnék hordozhatót, amivel nem vagyok az asztalhoz kötve. Kinőttem már abból a korszakból, amikor a gép oldala állandóan le van véve, mindig lóg belőle három HDD... most már egy egyszerű, stabil gépre vágyom.

A mostani asztali után nyilván nem vennék egy 100 ezres gagyi Win laptopot, mert attól falra másznék, ha meg már sokat kell fizetni, miért ne legyen Mac?


A telefonnal is így voltam. A normálisan használható, nem lefagyós, stabil androidos telefonok és az iPhone között árban nem sok különbség van, akkor meg miért ne legyen az Apple?


Nyilván vannak hátrányai, furcsa lesz a Windows után, de a munkahelyemen ott a Win gép, itthonra szeretnék OSX-et.

2017. júl. 15. 18:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hülyeségeket állítottál a windowsos gépekről és pár dolgot kijavítottam. Nem mondtam, hogy ne vegyél apple termékeket. A kommentem negyede arról szól, hogy én is részben azokat használok. (windows asztaligép és Macbook Air)


Amúgy nem 100 ezer forintos szarral hasonlíttanám össze a Macbook Airt... inkább egy Razer Blade Stealth 12.5" 4K Touchscreen Ultrabookkal, amiben egy Core i7 van, 8GB RAM, 512 GB SSD és méretekre kb ugyan akkora ha nem kisebb.


A kommentemnek az volt a lényege, hogy semelyik laptop sem jobb, maximum az apple drágább, de az sem számít, ha tetszik akkor azt vedd meg, de ne mondj hülyeségeket a többi operációs rendszerről és hardwarerről, úgy hogy láthatóan semmit sem értesz hozzá.

2017. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Az sem igaz, hogy a windows laptopok rosszabb minőségű hardwerrel rendelkeznek."


Ki állított ilyet? A hardver pontosan tudom, hogy ugyanaz. Ami a lényeg, hogy a Mac optimalizált, mert nem hatszáz féle gépen kell futnia az OSX-nek, ez behozhatatlan előny a Win alapú gépekkel szemben.


"Nem, a windows ultrabookokhoz nem kell megvenni a windows operációs rendszert külön. Alapból operációs rendszerrel árulják és az applehez hasonlóan ingyen updatelhetsz az újabb verzióra"


Már ne haragudj, de ez így nem igaz. Igen, adnak hozzá, de az nem ugyanaz a Windows, mint amit pénzért megvehetsz. Hanem egy special edition, ami elő van telepítve, és amikor a telepítést befejezed, akkor felmegy egy rakat gyártóspecifikus szar, még a háttered is Asus/Acer/HP stb. logós lesz, feltelepül egy csomó teljesen felesleges segédprogram, amik terhelik/lassítják a rendszert. Az OSX ezzel szemben ingyenes, korlátlanul frissíthető és csak egy verzió van belőle, amit mindig a legújabbra frissíthetsz.


"Egyszerűen hülyeség azt mondani, hogy az apple laptopok jobba minden windows laptopnál szinte minden kategóriában"


Nem is állítottam ilyet. Azonos árkategóriájú windowsos géppel hasonlítom össze, és ott igenis az Apple a jobb. Pl. az Asus Zenbook és a Macbook air nagyjából egy árkategória, és hiába hardveresen az Asus az erősebb, a Mac az OSX-szel sokkal stabilabb hosszú távon is.


"Egyszerűen hülyeségeket állítottál a windowsos gépekről"


Mi a hülyeség?

2017. júl. 15. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!