Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 6700 akár 80 fok fölé is...

I7 6700 akár 80 fok fölé is megy. Ez nem magas?

Figyelt kérdés

Egy cooler master hyper 212 evo hűtővel használom (+artic mx 2 hőpaszta), és játék közben felmegy 72 fokra, renderelés közben pedig 83-ra szokott felszökni.


Eddig egy i5 6400-at használtam, ugyan ebben a gépben sosem ment fel 60 fok fölé, még a legmelegebb időszakokban sem.


Tudom, hogy az i5 volt, ez meg i7, de mind 2-nek max 65 w a fogyasztása, és ilyenkor nem ugyanúgy kell, hogy melegedjenek?


alaplap msi b150m bazooka



2017. júl. 20. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapon 30-35 fok. Terhelés alatt 58-62 fok.

Ugyan ilyen procim és alaplapom van.

2017. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A HT szépen megtudja dobni a hőtermelést is... A kupakalatti gagyi paszta már csak ráadás.
2017. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nekem 37 fokon van és néha felugrik 46ra, és megint le 37re. Most nyomom a prime95 max heat tesztet, és simán felmegy 84fokra.


Amúgy ezzel az alaplappal lehet feszültséget szabályozni? Lejjebb venném a feszültséget. Múltkor belenéztem a biosba, de bem volt olyan h core voltage, ezért inkább hagytam. Csak Z lappal lehet ilyet, mi?

2017. júl. 20. 17:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az intel bekaphatja amiért ezen akart spórolni. Én már csak azért is vettem i7-et most (használtan persze), mert már meg van az alaplap.
2017. júl. 20. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az Intel mondta hogyha melegszik a proci akkor hagyjuk az OC-t?
2017. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne piszkáld a feszültségeket. A 65 W TDP, az inkább egy marketingfogás. HT szálak használatával, és összes mag teljes terhelésen, pláne még ha a turbót is odalöki neki néha-néha, akkor jó lesz az közel 100 W-nak is.


A Haswell S szériás processzorai is rendre kiléptek a 65 W-ból, feltételezem itt is ez a helyzet.


Bár nem írtad milyen házad van, ott lehet még némi előnyhöz jutni, de a delidet és ilyeneket szerintem nem érdemes erőltetni. Ha tartósan munkára használod vizezd fel, ha nem, akkor meg hétköznapi használat során nem fogod teljes terhelésen használni. Vannak olyan példányok, amik sokkal morcosabban reagálnak, ilyen volt a 4790, és K-s testvére.


Egy kaptafa, a TDP érték meg becsapós lehet, mert teljes terhelésen sokkal több. Érdemes rámérni, annak függvényében meg nem olyan rossz az, tekintve, hogy a CPU hűtőd sem egy izmos darab( nem bántásból).

2017. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!