Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop CPU pasztázás?

Laptop CPU pasztázás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy lenovo B560A laptopom, elég régen vettem már. (I5, 8gb ram, Nvidia videokari)


Most cseréltem benne HDD-t mert az eredeti kondíciója rossz volt már. Illetve már a csere előtt is sokszor kikapcsolt a laptop. De nem kizárólag a HDD volt a probléma, mert a hiba még mindig fenn áll. Nagyon nagyon gyorsan melegszik, néha mikor túl meleg kikapcsol. Régen nem melegedett ennyire.


Mi lehet a hiba? Lehetséges hogy újra kellene pasztázni a cpu-t? Egyáltalán laptopnál pasztát használnak? Miért melegedik ennyire?



2017. júl. 20. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert kb 10 kiló por lehet benne ami eldugítja a ventik nyílását. Nyisd ki és szedd ki a port
2017. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A paszta 2-3 év alatt kiszárad és újra kell kenni, szóval igen lehet ez a gond. Illetve igen a por is gátolja a szellőzést. Sokszor elég bonyolult művelet 20-30 csavar is lehet egy gépben, és sokszor pattintósak, ami határozott de nem erős mozdulatokat igényel, azaz nem széttörni kell, mert azt se nehéz kivitelezni, hogy széttörd a gagyi műanyagot.
2017. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Por egy gramm sincs benne, mert már kifújtam sűrített levegővel a probléma megoldásának reményében. Akkor marad a paszta.
2017. júl. 21. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!