Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SZerintetek van rá remény...

SZerintetek van rá remény hogy a videokártya árak a közeljövőben kicsit visszaesnek?

Figyelt kérdés
Mostanában terveztem venni egy gamer pc-t, erre látom hogy 1-2 hónap alatt a kinézett VGA-k ára a másfélszeresére, majd kétszeresére nőtt mert a kedves adatbányászok tonna tételben vásárolják fel a középkategóriás kártyákat. Van rá esély hogy mostanában ez kicsit rendeződjön, vagy muszáj lenyelni a keserű pirulát hogy buktam 40-50.000 forintot ha ugyanazt akarom megvenni?

2017. júl. 23. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérdés, mire kell 50 ezres alaplap, 16GB RAM, amikor 8 még bőven elég, 22 ezres ventilátor (látom vízhűtés), 22 ezres író?


Mi az, amire nem elég egy PC Mate alaplap, 8GB RAM, bármely Be Quiet venti 10k alatt, és egy 4000 Ft-os Asus író? Egyáltalán minek író?


A VGA ár valóban pocsék most, az nem vitás. Azt most vagy kifizeted, vagy vársz.


26 ezres ház is felesleges, egy NZXT 210 a feléből megcsinálja ugyanazt.


A VR-ról nem is beszélve. Amit összeírtál, az a hi-end, senki nem vesz ilyen gépet, mert nincs rá pénze. Biztos van, de valamiért 10-ből 8 kérdés arról szól itt az oldalon, hogy írjatok össze nekem egy gamer PC-t 100-200 ezer Ft közötti tartományban, a többi kettő megy a 200 ezer Ft-os limit fölé, de azok sem mennek túl 300-350-nél.


Nyilván most venni GTX 1070 + i7 7700 vagy K kombót az önmagában egy 260-270 ezer Ft-os tétel, na de erre sincs szükség ahhoz, hogy jól fussanak a játék. A többi meg egy 100-as mondjuk (nálam), tehát igazából 370-ből megáll egy hardcore PC az én szemszögemből nézve. Bár én nem vagyok tuningos, úgy hogy én nem vennék K-s procit meg Z-s alaplapot. Ha nem lenne bányászat, akkor megy olyan 320-330-ból meglenne az egész boltból.


Szóval jó ez az 1 milliós konfig, csak tök felesleges. Ebből inkább veszek egy autót és kimegyek pályanapra, aztán nem kell se VR, se 5.1 se semmi. Vagy airsoftozni, paintballozni, bármi.

2017. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"Igaz Mondó" egész nap trollkodik, kár a billentyűleütéseket rápazarolni. Mind a hozzászólásai mind a válaszhasznosság aránya mutatja hogy direkt ír hülyeséget. Ne etessétek a trollt és akkor majd megunja (vagy kitiltják).
2017. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

#11-nek:


Hááát én meg abból indulok ki, hogy nem akarok félévente újítgatni, nálam nem baj, ha bírja egy gép több éven át... ...ha belegondolsz hosszabb távon te is ráköltesz egy gépre ennyit, csak kisebb összegekben, ugyanis azt mondod, hogy most elég 8GiB memória mindenre... ...ja most éppen talán elég, de nézd meg majd fél év múlva hogy elég lesz-e... ...mellesleg nekem 4-dik éve 16GiB-em van, hogy minek? Jól pörög a gép hidd el! (és nem nyavajgok havonta, hogy már megint nem visz valamit...)


Ráadásul hangkártyát sem kell venned évente, sőt előreláthatólag addig nem, amíg tönkre nem megy... ...ugyanez a helyzet az Oculus Rift-el is... ...hogy mi a szükség Blu-Ray íróra, attól, hogy te nem használod semmire mások igenis használják... ...nem te vagy az etalon!


#12-nek:

Olvasd el az én válaszaimat és hasonlítsd össze a tieiddel, épelméjű embereknek feltűnhet, hogy kettőnk közül ki próbál a kérdésre koncentrálni és ki van azzal elfoglalva hogy egyfolytában a másikat próbálja lejáratni... :-)


Röviden: beszélsz-beszélsz, de sohasem arról, amiről kellene!

Szóval TROLL-szájhős-csávóka, te is inkább lefolyhattál volna anyád lába szárán... :-)


(és senki sem kérte, hogy reagálj a "hülyeségeimre"... :-) Legközelebb hagyj figyelmen kívül, add át a helyet az értelmeseknek)

2017. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#11-nek:


Azt el is felejtettem mondani, hogy a kérdés nem arról szólt, hogy mit csinálnál ha lenne 1 000 000 Ft-od... ...tudod kinek mi a fontos, én például a pénzemet nem paintball-ra cseszném el... ...vagy bármire...


Egy jobb nyaralás 1 személyre 2 hétre is benne van 500 000 Ft-ban! ...csak tudod az a 2 hét elszáll, de a számítógép még évekig kiszolgál, mind a munkában, mind a szórakozásban!

2017. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem éri meg ennyi pénzt ráborítani egy új PC-re. Szerintem mindenből a felső középkategória éri meg általában a legjobban, mert afelett már nincs akkora különbség, árban pedig általában elég nagy az ugrás.

Amit én összerakni terveztem pár hónapja 300-350-ért, az bőven tökéletes arra hogy a legújabb játékokat is full HD-ban, kimaxolt beállítások mellett vigye játszható FPS számmal (Doom, Battlefield 1, SW:Batlefront ilyen 80-100 fps körül). Ez az jelenti hogy 3-4 évig fix hogy nem kell belenyúlni.

El lehet költeni ezen a területen is akármennyit, csak a kérdés hogy megéri e?

És ez eleve minden piacon igaz, autóból is vehetsz 10-20 millióért bmw-t vagy vehetsz 5-6ért egy jó mazdát, vagy skodát. Közel nem tesz hozzá annyit a bmw amennyivel többe kerül.

És akármilyen drága cuccokat veszel, ezek is tönkremehetnek. A 300e forintos 11GB-s 1080ba is benne van hogy garancián túl 1-2 évvel beadja a kulcsot. Ráadásul amilyen gyorsan pörög a piac és jönnek ki az új cuccok, most egy 200e-s VGA 1 év múlva használtan 100at se fog érni. Teljesen felesleges ekkora pénzeket ölni bele.

Ha már van 700e forintom erre a célra, akkor inkább veszek most 350ért egy gépet meg mondjuk 4-5 év múlva ismét amikor ez már elavul és akkor 10 évig elvoltam ennyiből. Viszont te hiába költesz rá most 2x annyit, max 1-2 évvel tovább húzza, már ha addig nem romlik el benne valami, de 5-6 év után ugyanúgy az egész már fabatkát sem fog érni.

2017. júl. 24. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!