Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 alatt miért nem...

Windows 10 alatt miért nem akar megszólalni az 5.1-es hangrendszer?

Figyelt kérdés

Korábban Win7 alatt tökéletesen ment az asus xonar dsx 7.1-es hangkártyám. Filmeket néztem vele, illetve DTS formátumú 5.1-es zenéket hallgattam. Klassz, no para.

Váltottam windows 10re.

Minden klappol, legújabb driver, folyamatos frissítések stb... De egyszerűen bármilyen lejátszóval indítok el filmet, zenét, az 5.1ből a hátsó pár a surround nem szólal meg. Az asus xonar dsx driver programjában igen, ha ráklikkelek a kis hangfalra akkor szól, illetve a windows hangbeállításaiban is ha rámegyek szól a hátsó surround hangfalpár.

Filmek zenék nem akarnak megszólalni 5.1ben. Win7 alatt nem volt probléma.

Nem szeretnék visszaváltani, mit tehetnék, mit próbáljak meg?



2017. júl. 28. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
A windows 10 et sajnos nem a videonézésre találták ki, mert sok mindent nem támogat és szaggat. Én visszaváltottam win7re mert nekem sem tetszett🙁
2017. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lejátszó hang beállításaiban nézd meg, jól van-e konfigurálva, illetve természetesen magukat az érintett filmeket is, hogy van-e bennük olyan hangsáv, és az van-e kiválasztva.
2017. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, 5.1-es filmeket veszek, illetve a zenék is 5.1-es hangrendszert támogatják. win 7 alatt nem volt probléma.


Gyanakodtam, hogy a programmal lehet a baj, de 3-4 egymástól független programnál nem lehet ugyanaz a baj. A beállításokban sem volt semmi arra utaló, hogy ne 5.1-be adja le a hangot.


Visszaváltani nem akarok, mellesleg a windows7 rosszabb hangképet és hangminőséget produkál mint a windows 10.

2017. júl. 28. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt a baj tedd vissza mert elsönek nekunk se muködödtt de aztán igen...de nem mindegyik játék futott rajta ami régi sindows 7 en igen....
2017. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

44Khz/16bit-et támogat a win7. rosszabb a hang minősége. win10 96/24-et is, persze ha a hangkártya is tudja. UNi Xonar driver megoldotta a problémát. Illetve a lejátszó program helytelen beállítása, amit annak köszönhetek, hogy több hangkártyám van van studió is stb.. és az bekavart!

akinek asus hangkártyája van, használja az UNi Xonar drivert!

2017. júl. 30. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!