Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem terhelés...

A számítógépem terhelés esetén újraindul bármi hibaüzenet nélkül. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Terhelés alatt azt értem, hogy például egy újabb játékot elindítok akkor betöltés közben màr kidob, de ha leveszem a beállításokat akkor van amelyik úgy működik. Ezelőtt pedig volt hogy néhány nagyobb játék betöltöt, de hiányosan pl a karaktereket, néhány tárgyat nem töltött be és az anti-aliasing bugos volt. Ez már megszűnt, már csak az van amit feljebb írtam.

Gépem:

Amd phenom ii x6 1090t

R9 270x 2 gb

2x4gb hyperx cl10

1Tb wd blue

M5a97 pro alaplap



2017. aug. 3. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen a táp ?
2017. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lsp3 válasza:
Mérd meg a processzor hőfokát és ha terhelésnél túl magas,leblokkol és kidob.Ebben az esetben szerezz bele egy erősebb torony hűtőt.A másik ok lehet a tápegység,minimum 500w-os kell.Egy új már elég olcsó.Lehet hogy nem ad annyi áramot az alaplapnak amennyi kéne.Van még egy vagy dolog,a videókártya.Nekem is 2gb van,de cseszhetem. nem játékra van tervezve. GT610
2017. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MGéza ***** válasza:
100%
Ez tápegység hiba lesz, mi a típusa? Jó minőségű 400W elég ide. Azért nem kapcsol le alacsonyabb beállításoknál a géped mert nem terheled annyira a GPU-t, nem pörög 100%-on, így a fogyasztása sem éri el a maximumot.
2017. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MGéza ***** válasza:
Egyébként semmiképp sem ajánlom, hogy tápegység csere nélkül, minimum beállításokkal próbálkozz, mivel 1-2 alkalommal már túlterhelted a tápegységet, így a kondenzátorok is elkezdtek kikészülni benne.
2017. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a tápra szavazok.

Amikor elkezdene dolgozni a processzor és a videokártya,egyszerűen elfogy az áram.

2017. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi ötleteket, egyébként egy zalman zm500-lx-es egy éves táp van benne. Most szét szedtema gépet hogy kitakarítsam és pasztát cseréljek, mert az már elég öreg. Ez lehet megoldás? Ja, és a hűtő egy freezer 7 pro rev 2.
2017. aug. 3. 16:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy régebben is előjött ez a probléma, de egy kisebb idő után mondhatni "elmúlt"
2017. aug. 3. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!