Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes-e most videókártyát...

Érdemes-e most videókártyát venni?

Figyelt kérdés
A bitcoin értéke az egekben van, így a videókártyák drágák, de mi lesz, ha mégjobban felmegy az áruk? Vagy megint csődbe megy az egész bitcoin maszlag? Várjak-e vagy sem? Nem olyan sürgős a vásárlás, egyébként a GTX 1060-at és az RX580-at néztem ki.

2017. aug. 15. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:

RX 580-at a mostani 150-180 körüli áron semmiképpen nem érdemes venni. 3 gigás 1060-at kapsz 80 körül, az nincs olyan messze az eredeti ártól. Addig bőven kihúzod vele, amíg rendeződik a bányász őrület, csak egy-két játékban nem tudod a legmagasabb minőségű textúrákat használni.


Tapasztalatból mondom, mert nekem is az van, még a DOOM is belefér ultrán, 1080p-n, 100 feletti átlag fps-sel. Soha egy pillanatra se kevés neki a 3 giga.

2017. aug. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4GB-os 580 "már" van 100k ért. Bitcoin őrület előtt meg 80 alatt volt...

[link]

2017. aug. 16. 00:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A bitcoinnak semmi köze ehhez, nem igazán lehet GPU-val bányászni. Amire te gondolsz az az Ethereum.
2017. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1

Nem csak a vram mennyiségében tér el a 3 és a 6gb modell, több számolóegységet kapott az utóbbi. Doom meg nem fér bele a 3gb ba, én is tapasztalatból mondom - na meg doom nál nem is mond túl sokat az "ultra", a nightmare a legmagasabb fokozat(ami meg konkrétan 5,5gb vramot kér 1080p ben).


Október környékén eshet az áruk, várhatóan megugrik a bányászat nehézsége, ha nincs feltétlen szükséged új kártyára akkor nem kapkodnék(80 ért legalább akkora rablás az 1060 3gb mint 130 ért az 580 8gb), esetleg rendeld külföldről, néha lehet találni normális áron amazonon\ebay en.

2017. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na végeztem egy gyorstalpalót fórumokról. 4 nappal ezelőtti reddit poszt szerint röviden:


Úgy tervezték az Ethereum-ot, hogy idővel kapjon hirtelen nehézségi fokozatokat. Volt már ilyen, de eddig még mindig profitáló maradt a bányászás. Következő nehézségi bomba aug 25 körül várható, utána szeptember végén. A lényeg, hogy egyre kevesebben mernek már belemenni így csökken a videokártya eladás, de ő azt is mondja hogy az augusztusi bomba után már sokan lehet más coin után néznek.



Sokan írják kommentben, hogy már kiszállnak a bizniszből és eladják a kártyákat.


Én várnék, max 1 hónap és sokkal jobb lesz a helyzet.

[link]

2017. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. aug. 16. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!