Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A D-Sub (VGA) csatlakozó...

A D-Sub (VGA) csatlakozó képes (MP4-es) HD-felbontást továbbítani, megjeleníteni?

Figyelt kérdés

Avval tisztában vagyok, hogy analógra "butítja" a digitális HD jelet a D-Sub VGA, viszont érdekelne, hogy mindenesetre (amennyiben persze az egyéb hardver alkatrészek is lehetővé teszik) MP4 formátum 720p-t megjelenít-e? És MP4 filmet, ha 1080p felbontású?


Az is érdekel, hogy az eredeti blu-ray minőséghez képest, amit HDMI-vel nyomunk ki, ahhoz képest annak mp4 rip-je mennyivel lesz rosszabb minőségű, azonos felbontás mellett?

(Tehát ha pl full hd-t full hd-ra rippelünk mp4-be.)



2017. aug. 31. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jelenleg a monitorom 1680*1050-en megy. D-subról.

De mi köze ennek az mp4-hez?

2017. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értelek, de le tud játszani hd-ready felbontású videót a pc, ha csak d-sub csatija van? És a tv-n (monitoron) rendesen meg is jeleníti, zökkenőmentesen lejátssza? (Régi, kétmagos pc-ről van szó.) Az MP4 csak egy példa.

A lényeg, hogy NEM blu-ray lejátszóról van szó!

Tehát hd-ready (vagy esetleg full hd) felbontású video file lejátszható-e d-sub csatin át?

2017. aug. 31. 12:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, mindaddig lejátszható, amíg nem HDCP védett a tartalom. De a 'zökkenőmentes' lejátszás nem csatlakozó kérdése, a CPU és a GPU teljesítményén, képességein múlik. Az MP4/MKV stb. minősége pedig az enkódolást végző lehetőségein és szándékán.
2017. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gondolom valamiféle core2 duo prociról van szó. Ha elég erős a videókártya akár FullHD-t is fogsz tudni lejátszani zökkenőmentesen. A csatlakozó csak annyiban csavar a dolgon, hogy nem fogja visszaadni az adott felbontást, vagyis nem feltétlen. A D-Sub analóg, és bár képes lehet FullHD minőség megjelenítésére, de a kábel hosszától és minőségétől függően zajosodhat a jel a kép minőségének rovására mivel analóg jelről beszélünk. Egy DVI csatlakozó attól függően, hogy single-link vagy dual-link kiépítésű képes 1920x1200 vagy pedig 2560x1600 felbontás megjelenítésére maximálisan. Ennek a legnagyobb előnye, hogy analóg jelekkel és digitális jelekkel is elboldogul attól függően, hogy a csatlakozó típusa DVI-A (csak analóg), DVI-D (csak digitális) vagy pedig DVI-I (analóg és digitális egyaránt). FullHD-hoz én a DVI-t ajánlanám, a legtöbb az DVI-D úgyis szóval nagyon nézni sem kell ezt. Az ezt követő, mindenki által ismert szabvány a HDMI ugye. Ez már elég gyors a 4K anyagokhoz. A sorban következő utolsó szabvány az a Display Port. Ez jobb, mint a HDMI. Ez már akár 8K anyaghoz is elég lehet. Sőt, egy csatlakozóra több monitor is köthető. Igen, egy csatlakozóra. Ilyet még nem láttam, szóval ne kérdezd hogyan lehet meg hogyan néz ki. bevallom őszintén ennek a DisplayPort-nak utána kellett néznem mivel csak hallottam róla holott nem egy régi dolog a szabvány, már 2009 óta létezik.

Azonos felbontás mellett valószínűleg nem lesz minőségromlás hisz olyankor nem tömörít, hanem csak átrippeli az adott fájlformátumba. Nyugodtan csinálhatod úgy, a minőség nem fog romlani. Videótömörítésnél általában így jelölik: H.264/MPEG-4 AVC. Ez egy veszteségmentes tömörítési megoldás.

2017. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ha DVI csatlakozóval szeretnéd összekötni az eszközöket ajánlom figyelmedbe ezt a cikket: [link]

Leírtam milyen szabványok vannak, de nem mondtam ezek hogyan néznek ki. Legyél körültekintő ennél a csatlakozónál, mivel nem mind1, hogy DVI-D single-link/dual-link, DVI-I single-link/dual-link avagy DVI-A (ennél nincs single/dual-link, csak simán analóg). Fizikailag is különböznek ezek a szabványok. Viszonylag könnyű megjegyezni a kinézetüket, eléggé logikus alapja van ennek. Remélem segíthettem. :)

2017. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Persze ha nincs lehetőséged DVI csatlakozóra a D-Sub is megoldás lehet, de nem a legjobb, nem feltétlen stabil úgy értem. Ha lehetőséged van akkor kösd így. Átalakítókkal meg nem érdemes babrálni, az eredeti csatlakozó felületnél többet úgy sem fogsz tudni kihozni. :D Előző 2 is én voltam. :)
2017. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Megint csak én vagyok. Tudom, hogy D-Sub kábellel csinálnád, de így pontosabb amit írtam :D [link] Jól látható, hogy melyik kábel milyen apa DVI csatlakozóra köthető :D Sry, részletekben jutnak eszembe a dolgok, bocs ha spamelésnek tűnne ez.
2017. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1920x1200-as monitort használok, régen D-Sub, most már HDMI kábellel, nem volt látványos minőségbeli változás.
2017. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 Nem állítottam biztosra, hogy minőségbeli változás előfordul, csak azt, hogy lehetséges. Ha nálad ment akkor ment, de érdemes HDMI-t használni pl 4K tartalom lejátszásához mert ott már eléggé szembe tűnő lenne a különbség. Nem véletlen vannak a nagyobb felbontású monitorokon/tv-ken már csak HDMI vagy monitor esetében DisplayPort csatlakozók. A FullHD meg mint említettem bele férhet a D-Sub csatlakozás mellett ezért is vannak olyan FullHD monitorok amiken DVI meg D-Sub is van.
2017. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hamarosan végigolvasom.


" a csatlakozó típusa DVI-A (csak analóg), DVI-D (csak digitális) vagy pedig DVI-I (analóg és digitális egyaránt)"


A gépen hogyan tudom detektálni -Debian alapú linuxot raktam rá, csak linuxozom-, hogy a 3 közül milyen dvi csatlakozóm van? Ugyanis az egyik régi gépem csak d-sub van, a másikon meg dvi csati is.


Valamint módosítja-e a dvi-hdmi kábel az adatátvitelt, értve ez alatt, hogy a digitális jelet esetleg analóggá rontja, vagy ilyen nem fordulhat előz ilyen kábel esetén?

2017. szept. 4. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!