Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A D-Sub (VGA) csatlakozó...

A D-Sub (VGA) csatlakozó képes (MP4-es) HD-felbontást továbbítani, megjeleníteni?

Figyelt kérdés

Avval tisztában vagyok, hogy analógra "butítja" a digitális HD jelet a D-Sub VGA, viszont érdekelne, hogy mindenesetre (amennyiben persze az egyéb hardver alkatrészek is lehetővé teszik) MP4 formátum 720p-t megjelenít-e? És MP4 filmet, ha 1080p felbontású?


Az is érdekel, hogy az eredeti blu-ray minőséghez képest, amit HDMI-vel nyomunk ki, ahhoz képest annak mp4 rip-je mennyivel lesz rosszabb minőségű, azonos felbontás mellett?

(Tehát ha pl full hd-t full hd-ra rippelünk mp4-be.)



2017. aug. 31. 09:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Találtam a kérdésemre egy ilyen rajzot...

Talán akkor DVI-I az enyém? Az a legjobb, ugye?


3*8 pötty, valamint mellette négy pötty, köztük egy vonással. Bocsi, csak így tudom leírni. xD


[link]


És a kábel csati is ilyennek tűnik.

2017. szept. 4. 16:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Nézz rá arra a képre amit küldtem. [link] Ez a kép tökéletesen szemlélteti a dolgot szerintem.
2017. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De ha neked a csatlakozód úgy néz ki ahogy azt küldted akkor ezek szerint az DVI-I csatid van, igen. Mellette a képen amit küldtél meg azok a kábelek vannak amik rá köthetőek erre.
2017. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Időközben visszaértem a géphez, és végre el is olvastam mindent, köszönöm, hogy hasznosakat írtatok!


Most már világos számomra, tehát ahogy nézem, nekem

DVI-I, Dual anyabementem van, valamint

DVI-D, Dual a kábel apa csati.


Elolvastam a cikket is.

2017. szept. 4. 17:39
 15/16 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor megnyugtató, hogy sokak szerint d-sub-on is átmegy a full hd, esélyesen csak minimális képminőség romlással.


(Igen, azt tudtam, hogy a pc hardvere is döntő, hogy mennyire akadozik a video lejátszás. Na meg a formátum... egy veszteséges MP4 eleve szaggat, jobban, vagy kevésbé. Nem így a dvd (VOB) és blu-ray, mert azok veszteségmentesek.)

2017. szept. 4. 17:43
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem éppen. A, nevezzük nevén, szar minőségű videók is elkészíthetőek 60fps-ben ami már totálisan folyamatos videóélményt ad vissza, azaz nem fog akadozni persze borzasztó képminőség mellett :D Egyébként rippeléskor azt kell még tudni, hogy a kiindulási anyagnál tisztább képet semmiképp sem lehet kihozni hiába is állítasz be jobb minőséget.
2017. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!