Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, hogy a 64...

Mi lehet az oka, hogy a 64 bites Win10 csak 3,2 GB ramot képes felhasználni a 4 GB-ból?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, direkt 64 bites Windwost raktam erre a gépre, hogy ne legyen gond, de az Istennek se akar többet felismerni.

2017. szept. 2. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán az integrált grafika vesz le belőle.
2017. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Felismeri vagy úgy írja hogy összes ram: 4gb ebből használható: 3.2Gb? Gondolod a rendszer maga a nagy semmin fut?
2017. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz szólnák, mióta lop el a számítógép 800 MB memóriát, ahhoz hogy fusson a Windows? Elsőnek kellene igaznak lenni. Az integrált videokártya lesz.
2017. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hominida ***** válasza:
#3, a Windows képes ennél többet is lopni. De a hardvereszközök illesztéséhez kell egy memóriaterület, főleg a videókártyához. Ez nem azonos a videókártya által használt memóriaterülettel. A 64 bites rendszer ez ellen nem véd, az csak annyit tud, hogy ha több RAM-ot teszel bele, akkor azt is ki tudja használni, és abból vonódik le az illesztési memória.
2017. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"De a hardvereszközök illesztéséhez kell egy memóriaterület"

Ez oltári baromság. Annak csak címzés kell, amit ún. ablakkal tud áthidalni. Azaz ha megcímzed a 0x8-as címet, akkor nem a RAM-ban keresi, hanem átfordítja, és tudja, hogy az más eszköz. Szóval a 64 bit az pont hogy bőven elegendő ahhoz, hogy meglegyen mind a 4 giga.

Videókártya viszont gyakran szokott 512 vagy 768 mb memóriát lefoglalni a valós ramból.

2017. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, az első kedves válaszolónak igaza lesz, valóban integrált vga van, de nem gondoltam, hogy az ennyit megeszik a ramból. Korábban még csak olyan gépre raktam 64bites W10-et, ahol dedikált kártya volt. 2: Igen, látja, hogy fizikailag 4 giga van benne, és 3,2 felhasználható, de Windows működéséhez igényelt memóriát tudtommal hozzászámolja a felhasználhatóhoz. Eddig legalábbis még sosem tapasztaltam, hogy ne így lenne.
2017. szept. 2. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!