Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet kéne összeraknom?...

Milyen gépet kéne összeraknom? Rainbow six siege-hez kéne rengeteget játszok vele a gépem elég gyenge most és szeretnék egy erőset.

Figyelt kérdés
400-500ezer környékén gondoltam. Télen fogok beruházni rá. Valaki tud mondani egy teljes konfigot? A játékot fhd-ban szeretnémfutttatni úgy hogy nagyjából minden low, tehát a lényeg hogy minél több fps-t tudjak produkálni. Én nem vagyok szakértő, így nem tudom hogy ehez miben kéne erősnek lenni a gépnek.

2017. szept. 5. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tárhelyügyileg én 250Gb SSD+1Tb HDD-t szeretnék
2017. szept. 5. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát. Szerintem elsősorban kezd ott, hogy elfelejted a komplett konfiguráció ötletét is. Kérj tippet miket kéne megvenned ahhoz, hogy jó géped legyen. Ekkora keretből elég szépen lehet gazdálkodni. A legolcsóbb komponensek az alaplapok, tápok és processzorok. A memória modulok, azaz a RAM-ok meg a videókártyák eléggé drágák, egyik-másik más indokkal. Pl a RAM-okból túl sokat visz el a mobil piac, így kisebb hiány alakulgat ki ami az árak emelkedéséhez vezet. Videókártyáknál a bányászok a ludasok, viszik fel az árat mert felvásárolják az összes gamereknek szánt kártyát aztán itt is hiány alakul ki, sőt, itt még a memória drágulása miatt a VRAM-ok ára is emelkedik ami szintén csak növeli a kártyák árát... Vannak törekvések a helyzet uralására, pl kijött az asus mining p100 kártya (1060 6GB gpu van benne). Valamelyik gyártónál garancia vesztéssel járhat ilyen célú felhasználás. Az amd a vega kártyák esetében gőzerővel dolgozik a megfelelő mennyiségű készlet kialakításában. És őszintén, meg is látszanak ezek az apró törekvések, észre vehető mostanság kisebb-nagyobb árzuhanás.

Visszatérve kicsit. Elég, ha kérsz véleményt milyen komponenseket tegyél bele a gépbe. Nem kell hozzá szakinak lenned, a pcx.hu oldalon (persze felárért cserébe) össze rakják neked a gépet. Sok esetben olcsóbban jössz így ki hisz komplett gépeknél a mondhatni, "összerakás" fázisra kicsit jobban ráfizetsz mint a pcx-en. Viszont annyi még, hogy szerintem meg lehet kapni jobb árakban is a cuccokat más oldalról, de ez az oldal sem drága, főleg ekkora keret esetében. Ha nem értesz hozzá akkor ez a te oldalad. A leírt tippek közül kiválasztasz egy számodra tetszetőset, a komponenseket a pcx "gépösszerakó" menüpontjában párosítod és kiválasztod, hogy kérsz-e bios frissítést, előtelepített windows rendszert vagy összerakást. Amit itt ajánlok, hogy válaszd ki így hozzá nem értőként, az a bios frissítés és a gépösszeszerelés. A windows előtelepítése opcionális, ha te otthon is képes vagy rá, hogy megcsináld amennyiben adott a gép akkor ezt nem muszáj kérned. Ha nem tudod hogy kell kérd ezt is.

2017. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként azért vagyok a komplett konfig ellen, mert bizony lehúzás is lehet, megeshet, hogy olcsóbban kijönnél ha összeraknád. Ez az egyik indokom. A másik, hogy a tápon spórolnak ha spórolnak ami a konfigurációra nézve rendkívül veszélyes tud lenni. Ha elmegy a táp és noname, valszeg hiába van benne túlfesz és egyéb hasonló védelem, el viheti az összes többi komponensedet és akkor csak a tápod ment el. Nekem már vitte el táp a gépemet, egyedül a HDD volt menthető, minden mástól búcsút vehettem. Mondjuk nem volt vészes, a táp valami régebbi, de jó fsp volt és a hardvereim is gyengék voltak.
2017. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én tippem:


Asus PRIME H270-PRO alaplap 35.543 Ft

Intel Core i7-7700 BX80677I77700 processzor 87.660 Ft

Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3000C15 memória 44.787 Ft


Asus GTX1080 8GB GDDR5X ROG-STRIX-GTX1080-A8G-11GBPS videokártya 214.511 Ft


Corsair Carbide 200R fekete számítógépház

19.028 Ft

Seasonic 550W S12G-550 tápegység 33.592 Ft


Samsung 250GB 850 EVO MZ-75E250B/EU SSD meghajtó 29.670 Ft

Western Digital 1TB SATA3 64MB WD1003FZEX merevlemez 21.925 Ft


Gépösszeszerelést kérek 4 990 Ft


Összesen: 387.170 Ft + Áfa 491,706 Ft

2017. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként: [link] Én ezt raktam össze, csak hogy legyen egy az amd vonalon is. Ha nem látszana kiírom, ezeket választottam:

Zalman Z9 NEO fekete számítógép ház 17.549 Ft


Be quiet! 600W System Power 8 BN242 tápegység 19.602 Ft


AMD AM4 processzor AMD Ryzen 7 1700 YD1700BBAEBOX processzor 87.395 Ft


AMD AM4 alaplap MSI B350 Gaming Plus alaplap 31.337 Ft


DDR4 memória Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3000C15 memória | 44.787 Ft


Videokártya nVidia | Asus GTX1080 8GB GDDR5X ROG-STRIX-GTX1080-A8G-11GBPS videokártya | 214.511 Ft


SSD 2,5" | Kingston 120GB SUV400S37/120G SSD meghajtó | 18.081 Ft


Asztali | Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX merevlemez | 17.211 Ft


BIOS frissítés 2.490 Ft


Gépösszeszerelés 4.990 Ft


Összesen: 360.593 Ft + Áfa 457,953 Ft


Ebben amit én írtam a gépház és tárhely opcionális, ami az ízlésednek megfelelő olyan kinézetű gépházat és akkora kapacitású tárhelyet teszel bele. Meg ugye, hogy SSD vagy HDD az is rajtad áll szóval akár még olcsóbb lehet.

2017. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hozzá teszem, hogy ez a gép nem csak a rainbow six siege-el lesz el. Simán vinni fog bármilyen játékot maxon, mind2 vonal, amd meg intel is. Ami még hozzá tehető, hogy ha netán munkára fognád van az a mondás, hogy ramból sosem elég. Akkor akár 32-64GB ramot is vehetsz, DE játékra BŐVEN elég a 16GB ram is.
2017. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, ha már munka. Az a ryzen proci jobban teljesít ha munkára használod, amúgy meg játékra talán pár fps különbséggel, max 10-el, de hozza az intel szintjét. AMD szépen oda tette ezzel a procival, remekül visszataláltak erre a piacra :)
2017. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1080? Na én meg pont azt hittem hogy a videókártya az én esetemben kevésbé fontos :D. Télig még gondolkozok rajta de valószínű hogy innen választok.

2017. szept. 6. 07:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy inkább intelt választanám. Egy jó monitort is ajánlanátok ilyen géphez? (100k környéke de ha van valami nagyon jó ár/értékűt kicsit feljebb akkor szánok rá plusszt :)
2017. szept. 6. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint írtam az üzenetben, mindenképp várd meg az intel 8. generációját, a coffe lake-t. Most itt olvastam mikor is szeretnéd ezt, majd írj ide akkor valamikor megint és majd leírhatom melyik új generációs intel fogja jobban megérni, vagy kiírod külön kérdésben, a többi (lapon és procin kívül) maradhat ugyanaz amit itt javasolt az aki az intelt írta. Hisz télig tudsz ezzel várni főleg, hogy intelt szeretnél és a legjobb vétel az új generáció volna ami hamarosan jön.

Írtam üzenetben, kérdeztem milyen igényeid volnának, de írok egy pár javaslatot ebből-abból a kategóriából.

[link]

[link] - PCX-ről ugyanez. 1ms válaszidő, 4k felbontás, de csak 60Hz mellett, ez az optimális. Itt annyi a kifogásolható pont, hogy 75Hz-en akár már sokkal folyamatosabbnak fogod látni a képet, de ez csak 60Hz. Az is, hogy ez TN panel, betekintési szögek tekintetében ne várj csodát, szemből nézve lesz ideális a dolog. Összességében ez csak akkor éri meg, ha a 4K-hoz ragaszkodsz, és nem szeretnél érte több száz ezreket kiadni mivel elég baráti ára van. Egyéb más esetben nem a legjobb választás.


[link]

Ennél a modellnél a dizájn rendben van. IPS panel, szóval jó betekintési szögei vannak és 5ms GTG (szürkétől szürkéig) válaszideje. Ami szokatlan lehet majd elsőre, hogy UltraWide, azaz 21:9 képarányú. Kicsit magasabb a felbontásuk, mint a FullHD, de nem 4K. 2560x1080 75Hz az optimális, és tulajdonképpen a max felbontása. Összességében szerintem rendben van ez a modell főleg úgy, hogy 100 000Ft-ért az extreme digital-ról megrendelhető. Pcx-en drágább, 114 000Ft.


[link] - Gamer monitor. Több, mint 100 000Ft, de remek termékről van szó. 1ms GTG válaszidő, IPS panel amiből következik, hogy jó betekintési szögei is vannak és ez már viszont 144Hz képfrissítési gyakorisággal rendelkezik. UltraWide, aminek egyik hátránya lehet, hogy nem biztos, hogy minden játék kezeli megfelelően ezt a képarányt. A legbiztosabb az volna, ha 16:9-es képarányú monitort vennél. Ja, nem forgatható, azt még megjegyezném. Van még jó pár ajánlat, most csak innen-onnan válogattam, ha írsz kis konkrétumot mi lenne a számodra ideális felbontás jobb ötletekkel állhatunk elő.

2017. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!