Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit ér most egy 10 hónapos...

Mennyit ér most egy 10 hónapos Macbook Air?

Figyelt kérdés

Processor: 1,6 GHz Intel Core i5

8gb ram

Intel HD Graphics 6000 1536MB

13,3 hüvelykes kijelző

128gb SSD


Nem akarom eladni, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyit zuhant az értéke az elmúlt 10 hónapban.



2017. szept. 9. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Esetleg nezelodj a hasznalt almas boltokban, weboldalakon.


Amugy en egy fillert nem adnek erte, mindennel inkompatibilis ami nem apple termek, raadasul szant szandekkal. Munkahelyen van jopar embernek, gyulolik...

2017. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom horror áron vetted. Nem érte meg. Kezdjük ott hogy az Apple visszafojtja a procikat. Itt is látszik. 1,6 Ghz egy i5-nél kevés. Az intel HD Graphics meg csak egy grafikus chip, processzorba integrálva, az 1536 Mbyte memória a RAM-ból van neki lefoglalva. Vagyis az meg így igazából kevesebb mint 8 giga. Plusz ahogy az előttem szóló írta ott vannak a kompatibilitási gondok.
2017. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2# 290 ezer forinért vettem. Arra meg tökéletesen megfelel, amire használom.
2017. szept. 9. 23:19
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Kettes vagyok. Egyedül az operációs rendszere ér valamit. Meg az Almás logó...nagy jóindulattal is 50-60 ezer forint felárat fizetsz ilyenkor azért mert Mac és nem Lenovo, Asus, Toshiba, stb.
2017. szept. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
70 ezer forintért ugyanilyen ha nem jobb laptopot veszek...
2017. szept. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
290k-ért gamer gépet rakok össze vagy egy komolyabb laptopot veszek amiben i7 proci van 16 giga rammal full hd kijelzővel...
2017. szept. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Aranyos, hogy megakartok győzni, hogy a lehető legroszabb laptopot vettem :D, de ilyenkor elfelejtitek, hogy mindenki másra használja a számítógépét.


Amikor 2017 elején megvettem a Macbook Airemet egy nagyon jó ár/értékű gép volt, azért beszélek múlt időben, mert azóta kijött egy-két laptop amik valamennyivel jobbak.


Pl.: Az LG Gram 13,3"

[link]


Lehet venni sokkal olcsóbban ugyan ilyen teljesítményű laptopokat, csak kompromisszumokkal. Pl.: Vastagabb, nehezebb, műanyag borítás, rosszabb billentyűzet, rosszabb tracpad, kevesebb ideig bírja az aku stb...


Nagyon kevés laptop volt, amikor a gépemet vettem, ami ténylegesen minden aspektusában hasonló vagy ugyan olyan mint a Macbook Air, vagy talán jobb, ugyan azért az árért vagy kevesebbért.


Szóval....


5# Mutass nekem egy laptopot 70 ezer forintért ami ténylegesen jobb minden kategóriában...


6# Elhiszem, hogy 290ezerért nagyon jó gamer gépet raksz össze, de ha mindennap hozdoznod kellene azt a gépet magaddal nagy bajban lennél....


4# Most kijött pár nagyon jó laptop és tényleg lehet már olcsóbban kapni ugyan olyan jót, de 230-240 körül nem nagyon.


Most jön az, hogy nem mindenki ugyan arra a célre veszi a gépét. Én mindennap magammal cipelem a táskámban a laptopomat és sokszor töltési lehetőség nélkül vagyok, ezért nagyon jól jön a kicsi mérete és aku erőssége.


Amúgy senki sem válaszolta meg a kérdést, csak megpróbálta szídni a Macbookokat...

2017. szept. 9. 23:59
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
túlárazott rohadó alma
2017. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8# Nagyon jó érvelés :D Amúgy milyen a kompatibilitási hibákról beszél az 1-2 kommentelő? Eddig minden egérrel, nyomtatóval, USBvel és külső merevlemezzel működött, amivel próbáltam...


Mi az, hogy minden munkatársad utálja aki használja? :D

Szinte mindenki az egyetemen valamilyen Macbookot használ, még a professzorok is. Plusz vannak nagy számítógépes laborok, ahol csak IMacek vannak :)


(igen, külföldön járok egyetemre)

2017. szept. 10. 00:08
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Ne törődj velük, PC-bubus kisgyerekek, akik életükben nem használtak még Macbookot.

Annyiért ingyen volt, tavaly majdnem 100 ezerrel többe került ugyanez a modem. Szinte gyanúsan olcsó...

2017. szept. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!