Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Várjak az új PC vásárlásával...

Várjak az új PC vásárlásával az új intel CPU-k megjelenéséig?

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy hamarosan érkeznek (nyár?), és akkor ugye új generációs középkategóriás cpu-k lesznek a piacon.


(Lehet, hogy nagyon hülyeséget mondok, nem vagyok nagyon tájékozódott hardver területen :D )


2017. szept. 22. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van mire várni, hiszen folyamatosan fejlesztenek a gyártók. Ha csak erre alapozol akkor sosem veszel új gépet mert pár hónap türelmi időt adva valamit megint bejelentenek/kiadnak. Valahol kénytelen leszel elkötelezni magad és azt megvenni, és utána rögtön be is üt az az effekt hogy megvetted és rájössz hogy "bezzeg ha vártál volna még fél évet akkor jobb lenne".
2017. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi a keret. Szerintem az hülyeség, hogy "mindig van mire várni". A Ryzen-re pl. megérte várni... Intelre sokszor nem éri meg, elég kicsiket lépnek előre, ráadásul a kezdő prémium áraik is kiugróak szoktak lennie, így még több a várakozási idő.


Most is lehet venni jó procit jó áron, amik igazából még 5 év múlva is elegendőek lehetnek.

2017. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
i7 4790k-m van és semmi nem akarsztja meg!Ennél jobb processzor szerintem nem kell!Most decemberben lesz 3 éves! :D delidelve volt és azóta -10 fokot csökkent a hőmérséklete 100%-on!
2017. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
I7 2600K van nekem és gyakorlatilag mindenre elég még ez is pedig már nem mai generáció.
2017. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezek pont azért elegek most mert az Intel egy jó ideig egyeduralkodó volt a piacon és a generációnkénti 5-10% növekedés nem sokat ért...

Ez pár év múlva változni fog szerintem.

Amúgy a jelenleg kínálatból a 7700K és a G4560 ami értelmes vétel ha Intel-ről van szó, a többi kategóriát lefedik a Ryzen-k.(I9-t és a TR-t ne vegyük ide, az más liga)

Szóval ha Intel kell vársz, ha meg mindegy akkor jó a Ryzen is.

2017. szept. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!