Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kb. mekkora ráfordítás kéne...

Kb. mekkora ráfordítás kéne ennek a konfignak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 éves a mostani konfigom, akkor sem volt világverő csak egy gyenge középkategória. Sosem használtam többre mint az új Fifákra gaming szempontjából

.

Most szeretném kicsit felújítani. A cél az, hogy akár full low-on is, de stabilan elvigye a PUBG-t.


Mostani:

lap: Asrock FM2A75 Pro4-M

proci: AMD Athlon II X4 750K

vga:Sapphire 7790 1GB GDDR5

ram: Kingston hyperx 8gb ddr3

Ezt hajtja egy Chieftec CTG-500-80p táp.


Ami érdekes, hogy valaki azt írja i5-el is szaggat a játék, yt-n meg van egy videó, hogy 50-60 ezres konfiggal simán megy lowon.


Mit gondoltok mennyiből lehetne ezt összehozni? Nem új hardverekre gondoltam, hardverapro-rol simán összeszedem.


Gondolom a memória elég, esetleg egy amd fx8300-ra fejlesztés elég lenne? Vagy a videókártyából is jobb kéne?

Plusz ahhoz elég lenne még ez a táp, alaplap is tudná kezelni?


Nem nagyon vagyok már otthon a témában, ezért kérném rutinosabbak segítségét! :)


2017. szept. 23. 13:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Videókártyát érdemes fejleszteni, mert az független a többi alkatrésztől, értsd: ha később új gépet akarsz venni, akkor abba is jó lesz. Ha procit akarsz fejleszteni akkor ahhoz kéne új alaplap is, meg ram, az meg már elég nagy összeg. a táp elég erős, nem hinném, hogy gondot okozna.

A fura teljesítmény pedig annak lehet az oka, hogy a játék még fejlesztés alatt van, ezért early access, ilyenkor még nem nagyon fordítottak időt a fejlesztők az optimalizálásra.

2017. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Igazából, azért nem öltem bele eddig a fejlesztésébe, mert az én elvárásaimnak tökéletes.

A jövőben sem tervezek mindig a legújabb játékokkal játszani. Amennyire időm engedi Fifázok, most a PUBG-t szeretném kipróbálni, azért gondoltam, hogy fejlesztek. Magyarán, ha nem vinné el lowon sem akkor nem fejlesztenék videókártyát sem.

2017. szept. 23. 13:57
 3/29 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség, hogy videókártyát cserélsz. Vagy, fx helyett i5-öt veszel használtan, ha a ddr3 ramjaidat megtartanád, a haswellt ajánlom. Vagy eladod a procit lappal memóriával, és ddr4-es alapokból építkezel. A lényeg: A procit így is, úgy is cserélned kell majd, és nem utóbb, hanem előbb majd.

Mert ha most veszel erősebb vga-t, attól cpu igényesebb játékoknál (főleg multis) ugyanúgy cpu limited lesz. Viszont egy új kártyával előrébb leszel, és azért dobna a teljesítményen.

A pubg meg optimalizálatlan, ahogy írták elöttem fejlesztés alatt van még. Kemény vasakat is megizzaszt, kiüt.

8 gb memória viszont sok játékhoz még elég, de ugyancsak több játékhoz már annál több kell.

2017. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Persze, ha a jelenlegi teljesítmény megfelel neked, kár lenne csak a pubg miatt felesleges kiadásokba kezdened. Mert jelenleg akár vga-t, akár mást fejlesztesz, a pubg nem fog jól futni. Így akkor tekintsd semmisnek az előbbi írásomat.
2017. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

egy új vga-val pl gtx 750 ti, 660, 770 etc + ezzel a procival megcélozható a very low-low közötti beállítás szerintem fhd-n. De nem szuper élményt fogsz kapni inkább csak elfogadható 30-40 fps-t csúnya textúrákkal.

persze ez még nem egy teljes játék szóval ez ilyen marad egy darabig

2017. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat !

Akkor lehet nezek hasznaltan egy jobb videokartyat.

Abban tudnatok meg segiteni,hogyha az uj videokarival sem menne, akkor ehhez a laphoz meddig tudok fejleszteni procit? Nem vagyok otthon abban, hogy milyen foglalat mihez parosul.

2017. szept. 23. 15:03
 7/29 A kérdező kommentje:
Ha jol latom fm2 foglalatban ami nekem van kb. Ez a legjobb proci nem?
2017. szept. 23. 15:07
 8/29 anonim ***** válasza:

Prociba nagyjából igen, kb ez a max! Ram még éppen elég hozzá.

A vga amúgy elég lenne a full lowhoz, csak a vram-ja nem, tehát sajnos a pubg-hez már cserélni kellene! Min 2gb-ra.

Nekem a 7850 2gb-s kártyán ment 1080p lowon normálisan játszható szintel. 750 ti 7850/70, gtx660/ti ha nem akarsz sokat költeni a gépre.

Vagy konkrétan még ezt éri meg pl: [link]

2017. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Hardverapron nézek 25-35 körül egy erős vga-t a napokban.

A táp elég lesz?

Illetve még egy kérdésem van, procit van értelme fejleszteni athlon x4 880k-ra vagy nem számítana sokat?

2017. szept. 23. 16:32
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Asrock FM2A75 Pro4-M ba FM2+ proceszor való..

videokártyát erösitenék GTX 1060-ra

FX-hez proci és alaplap csere legföképp !

vagy inkább uj ...

h110 alaplap

[link]

i3 6100 proci

[link]

8GB ddr4 2666

[link]

GTX 1060 3Gb-ra

[link]

500w táp

[link]

2017. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!