Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MEMORY_MANAGEMENT kékhalál,...

MEMORY_MANAGEMENT kékhalál, és többé nem indul az alaplap, sípszó sincs. Menthető még valahogyan? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Az alaplap:


[link]


Már utánanéztem, és ez tipikusan RAM hibára utal, de itt nem erről van szó, mivel másik lapban teszteltem, és jó. Mikor szétszedtem a gépet, egyetlen púpos kondit találtam a RAM foglalatok mellett, amiből kifolyt olyan fekete valami középen:


[link]


Ez ki lett cserélve, viszont továbbra is ugyanaz a helyzet. Táp bekapcsol, alaplap elindít, proci felpörög (ha rajta van egyéb pl. HDD és optikus meghajtó, azok is elindulnak), de semmi életjel, monitor nem kapcsol, sípszó sincs. Ha csak a procit hagyom benne, akkor sem ad sípszót, el sem jut a RAM érzékelésig. Kicseréltem a benne lévő kétmagos procit egy régi egymagosra, azzal sem indul, tápcsere is volt egy működővel, azzal sem.


Tehát minden kizárva, csakis az alaplap lehet. A kérdés már csak az, ha tegyük fel valóban a kondi halálának beálltával keletkezett valami hiba, akkor az milyen egyéb alkatrészt/elektronikát vihetett még magával ott a memória környékén? Átnéztem az egész lapot, és nem látok sehol égési nyomot, vagy picit is púpos kondit, mindenütt szépen néz ki, csak ez az egy volt hibás. ui: Megvolt a BIOS reset is, elem csere, de semmi. Arra gondoltam, hogy mi van akkor, ha a lap valamelyik része nem ad le elegendő, vagy éppen nagyobb feszültséget produkál? Sajnos nem vagyok nagyon jártad elektronikában, de ha valaki jártasabb, akkor mégis mivel érdemes próbálkozni?



2017. okt. 11. 03:43
 1/1 anonim válasza:
Próbáld meg azt, hogy mindent leszerelsz az alaplapról utána visszateszed a processzort a videókártyát, egy ramot, majd elindítod. ha így se megy akkor az alaplap nem jó. Ha elindul egyesével pakolj bele mindent és minden úgy hardver után indítsd újra a gépet.
2017. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!