Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop melegedés során keletke...

Laptop melegedés során keletkezhet a gépemben tartós kár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hétben nagyon melegedett a laptopom. Arra gondoltam, hogy esetleg nagyon poros a proci hűtőventilátor. Sajnos az elmúlt 2 hétben nem volt vele időm foglalkozni ezért úgy használtam, hogy folyamatosan melegedett. Néha, ha le volt csukva a fedél, akkor még ki is kapcsolt. Végül 2 hét után eljutottam oda, hogy szétszedtem és kitakarítottam. Most tökéletesen működik. Nem zajos, nem melegszik és nem kapcsol ki. A burkolat szó szerint hideg. :) (Eddig nagyon meleg volt néha.)

A kérdésem az lenne, hogy keletkezhetett kár a laptopomban ez alatt a 2 hét alatt amíg melegedett? Most jelenleg nem tapasztalok semmit, de később sem lesz így problémája? Nem szeretnék most új laptopot venni, mert ennek is elég húzós ára volt.

A válaszokat köszönöm előre is! :)



2017. okt. 20. 12:03
 1/10 akarkizoltan56 ***** válasza:

Hűtsed ventilátorral

Úgy értem van külső is meg

Olyan is hogy a laptop alá kell tenni

Kb 3000 ft

2017. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 akarkizoltan56 ***** válasza:
A portál meg időnként ki kell fújni belőle
2017. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mr. V. ***** válasza:

Nem történt vele semmi. A proci eleve védve van túlmelegedés ellen. Egyesek (AMD) csak belassítják magukat (pl. 2GHz helyett 700MHz), mások teljesen kikapcsolnak adatvesztéssel, ha 80-90 fokot elér (CPU adatlapján szerepel, mikor védi le magát).


Ezen értékek még mind károsodás előtti értékek, azaz a gép védi magát, így az esetedben sem történt károsodás.

2017. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mr. V. ***** válasza:

Nem szükséges külső hűtést drága pénzért venni, mert ha nem ágyban, ilyen helyeken, hanem rendesen asztalon (aminek terítőjét nem tudja behúzni a rácsig) használod, akkor a gyári hűtés garantáltan elég kell legyen.


Van tapasztalatom olyan emberek kapcsán, akik játékra használják a gépet és vettek alá 4 ventilátoros hűtést, de semmit nem értek el vele, mert a játék továbbra is forralja a procit. Rendes használat esetén (videó, böngészés, stb.) a beépített hűtéssel is jól el van.

Laptopokat nem játékra találtak ki. Szóval ha tiszta a lég-út, akkor átlag felhasználás esetén nem kell beruházni semmire.

2017. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Közben én is utánanéztem és valószínű, hogy nem történt baja. Játékra nem használom a gépet, hanem csak munkára. Javarészt videókat és képeket szerkesztek, netezek, skype, zenehallgatás... ennyi.

Ami a kikapcsolást illeti, azzal, hogy kikapcsolt nem károsodott a windows, vagy más programok? Egy-egy kikapcsolás után nehezen, lassabban töltött be a Windows. Ez jelent valamit?

2017. okt. 20. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Szétszedted, és a pasztáztad is? Amúgy szétszedés után lassan tölt be néhányszor. Ha RAM-ot cserélsz pl ue-t tapasztalod. Nem károsodott ennyi idő alatt.
2017. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem pasztáztam, mert egyrészt elfogyott a pasztám, másrészt laptopot még soha nem pasztáztam... úgyhogy nem foglalkoztam vele.
2017. okt. 20. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig jó lett volna. Lehet a szöszök kitisztítása elég...egy darabig. Attól függ, hány éve volt utoljára pasztázva.
2017. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Soha nem volt pasztázva. A gyári paszta van még rajta.

Bár nem is tartom fontosnak. Az egyik haverom pl nem is használ pasztát a gépeihez. Sem az asztalihoz, sem a laptopjához. Én is úgy tudom, hogy nem kötelező dolog és csak a jobb hőelvezetés miatt kell. Ha csak alap dolgokra van használva a gép, akkor nem kell a paszta. Vagy tévedek?

2017. okt. 21. 09:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Tedd fel új kérdésnek! Amúgy igen, kell a paszta!


Halottam már én is, hogy nincs, megy is a gép, csak állandóan 15 C-vel magasabban... hosszú távon tök jó...

2017. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!