Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram bővités hogyan?

Ram bővités hogyan?

Figyelt kérdés

Ryzen 1600-am van, 2x4 gb 3000-es rammal.


A kérdés az lenne hogy vegyek e hozzá még egy 4gb-osat és akkor lenne 12 viszont nem dual chenel (vagy csak a 2x4 futna dualban)?? vagy a macerásabb, adjam el és vegyek 2x8-at? (ezt nem igazán szeretném mert drágább stb.)


A kérdés az lenne hogy észrevehető lenne e a különbség 2x8 vs 3x4 ram között játékban fps számban vagy ezek inkább csak mérésnél látszanak?.



2017. okt. 22. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Az optimális eset az volna, ha beszereznél egy 2x8-as kitet és eladnád a mostanit. Esetleg még csinálhatod azt is, hogy veszel még ugyanilyen 2x4-es kitet. Ha meg csak egyet akarsz akkor elég zavaros lehet a dolog. Olvastam olyat, hogy ha a lap támogatja akkor az első 2-t dual-ba, a maradék egyet single-be használja, de az esetek többségében single-be erőlteti őket. Viszont ezzel lehet, hogy nem lesz stabil a konfigod. Magyarul nem igazán találtam aktuális dolgokat ezzel kapcsolatban így angolul olvasgattam picit utána a "tomshardware" oldalon. [link] - itt, de ha google-be beírod, hogy 3 ram slot vagy hasonló akkor ilyen oldalról fog találatokat kidobni.
2017. okt. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most olvastam egy olyat is, hogy ha van 2x4GB ramod és bekötsz egy 8GB-osat is, de úgy, hogy a DIMM 2-be a 8-ast, a 3-4-be pedig a 2x4-et akkor az jó lesz mivel 8GB a ram van itt is, ott is, szóval így már képes a dual channel-re. Persze gondolom ez nem olyan egyszerű, az időzítéseknek is, az órajeleknek is nem árt stimmelnie.
2017. okt. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm akkor sztem 2x4 lesz még1x.

akkor 2x2 fog dualban menni?

tehát 2x4 dualban

másik 2x4 dualban?

2017. okt. 24. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg. Viszont próbáld ugyanezt a kit-et megvenni amid most is van, biztos ami biztos.
2017. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!