Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált hangkártyánál...

Integrált hangkártyánál tényleg fényévekkel jobb bármilyen külső hangkártya?

Figyelt kérdés

Most olvasgattam kicsit és el gondolkodtam,azt írják bármelyik beépíthető hangkártya jobb egy integráltnál már úgy értem kicsit komolyabb kártyákra értve,el kezdtem nézegetni az árakat de max egy ilyet engedhetnék meg most magamnak ez is tízezer forint min Creative SOUND BLASTER AUDIGY FX

Nekem egy MSI B250 PC MATE alaplapom van azon meg egy Realtek® ALC887 Codec hangkártya van.Aztán még olvasgattam de valaki azt mondta az integrált hangkártyák már nincsenek olyan messze a külön beépíthetőktől vagyis kevésbé lehet hangzásban eltérést felfedezni,de van aki meg azt írta ég és föld szinte él a hangszóró egy külön beépíthetőtől.Akkor most mi az igazság?



2017. nov. 7. 03:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mire kell?

A kommersz hangkártyák is simán hozzák a hifi szabványt.


A Creative SB egy külön osztály a hangkártyák közt.

2017. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sok függ attól, milyen hangkártya van az alaplapon, pl nekem Asus maximus 7 hero lapom van, a ráforrasztott hangkártya köröket ver az ilyen 3-5 ezres pci-e hangkártyákra.


Az ég és föld különbséghez nem árt egy jobbfajta fejhallgató sem, ami tényleg szépen, tisztán szól (pl Sennheiser hd5** széria), de nekem pl nem okozott olyan hatalmas különbséget egy plusz hangkártya (asus sonar dx) (pedig nem vagyok botfülű sem, legalább is remélem 6 év zeneiskola után).


HA zenekedvelő vagy audiofil vagy, akkor jelenthet különbséget, ha szimplán háttérhatásnak akarod (tehát nem kifejezetten csak zenehallgatásra), akkor felesleges.

2017. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ma 07:44


Isten igazán csak ide a pc hez kell zenét szoktam hallgatni meg játszok,filmet nézek ilyesmi de nem vagyok audiofil vagy hogy is hívják azokat akiknek a fülüket mindig bántja valami és egy csomó pénzt képesek elkölteni hang cuccokra.Gondoltam a régi kis hangfalaim helyet vennék kicsit erősebbeket pl trust vigort néztem ez 2.1 es meg a Genius SW-HF2.1 1700 elég jó basszusuk van ahogy hallottam bár tudom írták több helyen is ezek csak hatás vadász hangfalak,akkor még néztem az Genius SP-HF1250B 2.0 de azt mondták az utóbbi 2.0 hangfalhoz nem ártana egy hangkártyát is venni mert azzal jobban ki jönnének a hangok viszont ezen a fajta hangszórón kevesebb a basszus bár állítólag megszokva már nem is hiányozna a 2.1 es dübörgése.Na a lényeg max ezekre lenne most keret viszont a 10Eft os hangkártya már plusz kiadás lenne és arra nem akartam volna költeni de azt mondják az én beépítettemhez képest ég és föld a creatív.Most már nem tudom mit vegyek milyen hangszórót meg kell e hangkártya mennyivel lenne jobb vagy rosszabb,a keret korlátozott.

2017. nov. 7. 10:43
 4/14 A kérdező kommentje:

ma 09:17


Hátha a creatív fx hangkártya csak 4-5 ezer forint lenne és nem 10EFt akkor még talán nem is gondolkodnék annyit a vásárlásán a szűk keretemmel.Vagy veszek egy hangszórót és marad az alaplapi hangkártya.Csak ugye kérdéses 2.1 kiráy basszus vagy 2.0 gyengébb basszus bár nem tudom azok,hogy szólhatnak videóról nehéz megállapítani.

2017. nov. 7. 10:52
 5/14 A kérdező kommentje:

ma 09:17


Fejhallgatót meg nem akarok mert fontos azért a fülem és nem akarom tönkre tenni.

2017. nov. 7. 10:53
 6/14 anonim ***** válasza:

2.0-ás meg 2.1-es hangszórónál édes mindegy, hogy alaplapi vagy külön hangkártyád van. A különbség 100 ezres 5.1 hangzásnál kezdődne egy szép nagy erősítővel.


A fejhallgató pedig pontosan miért is süketít? Ezt azért kérlek fejtsd ki, mivel van hangerő szabályzó, nem kell 100%_on bömböltetni semmit, ugyan olyan hatásokat kaphatsz, mintha feltekert hangfallal hallgatsz.

2017. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt a fejhallgató dolgot én sem értem. Ez hü**eség. Mindegy. Bàrmilyen külső hangkártyànak 10 rugón felül van értelme és komolyabb hangsugárzóval párosítva.
2017. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem van fejhallgatóm de az én fülem nem komázza,és vannak hátrányai egészség ügyi szempontból de az rám már nem tartozik ki mit használ,a lényeg hogy nem muszáj hangkártyába bele ruháznom ha jól értelmezem.
2017. nov. 7. 23:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Hm... én tizen valahány éve használok fülest, és az éves orvosin még mindíg kiválóan teljesítenek a füleim. Mindegy. Csak cáfolom az egészségügyi érvedet. De kinek mi.
2017. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 12:48


És akkor napi szinten sok órát hordod?

2017. nov. 8. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!