Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok kompromisszumo...

Miért nem tudok kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés
Most vettem egy genius 1250B hangfalat,igaz a mostani hangfalam előtt egy 2.1 es genius max 10 wattos cuccom volt évekig amit szerettem nagyon nem nagy basszusa volt de jól ki tudta azért hangoztatni amit kellett,meg volt egy lg házimozim ami 220 wattos volt elég durván szólt szoba rázós basszussal,de utóbbi időben nagyon keveset használtam,így el is adtam.Hallgatom az 1250 en a zenéket van basszus de valahogy néha keveslem itt jobban ki jön pl a youtube zenék közti különbség is mint pl egy 2.1 es hangfalon.Nézegettem 2.1 eseket is de sokan mondták azok túl vannak játszva basszus ügyileg vagyis kicsit csalóka mert ugye magas hangok általában nincsenek meg állítólag pl filmnézés közben a hangok lehetnek túl dörmögőek meg ilyesmi.Egyébként amúgy szép tiszta hangja van a 2.0 nak csak nem tudom a basszus bánt kicsit,hogy kevesebb bár állítólag járatni kell a hangfalakat,meg ugye alig kapcsoltam be a házimozit is dübölni évente párszor,de a kis 2.1 est sokat használtam és imádtam,csak úgy voltam jó pár éves és cserélek.Szóval nem értem a basszus b...i ságomat.Vajon hozzá tudnék szokni az 1250B hez?

2017. nov. 12. 04:39
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Az értelmesebb hangkártyákhoz saját vezérlőszoftver is jár. Pl. VIA HD Audio Deck vagy Realtek Control Panel, stb. Itt van EQ, általában 8-10 sávos, tehát ezzel a túl nagy mélyből vissza tudsz venni, vagy a túl kis mélyhez hozzá tudsz adni.


Nem kell hangfalat "járatni", ez egy hülyeség. DJ-ként van némi tapasztalatom.

A mélynyomós több hangszórós rendszereknél eleve a közép és magas szól csak a kicsiken és a mély csak a mélyen. Ez mind az erősítő, mind a hangrendszer sajátossága, hogy melyik hogy szól. A hangfalakban általában van hangváltó, ami ugye kiszűri, hogy a magas hangok ne jussanak a mélyet adó nagy hangszóróra, így az csak dübörögni fog.


Tiszta hangzást ilyen mélynyomós megoldással soha nem fogsz elérni, mert ezek nem hifi célra készültek. Érdemesebb olyan hangfalba pénzt ölni, amiben legalább 3 hangsugárzó van (mély, közép, magas) és így tiszta, természetes hangzást tudsz elérni, hiszen egyrészt abban a hangváltó a 3 hangszóróhoz idomul és nem csak a mélyet vágja le, illetve van külön magas (piezo) is, ami a mostanidban nincs.

Tehát inkább egy rendes hangfal 3 hangsugárzóval, mint bármilyen mélynyomós megoldás... ha tiszta, valósághű hangzást szeretnél. Ha olcsót, akkor persze marad a házimozis mini műanyagdobozos hangszórók egyetlen mélysugárzóval.

2017. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!