Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent ennek a két adatnak...

Mit jelent ennek a két adatnak a különbsége laptopnál, SSD esetébn?

Figyelt kérdés

Adott ket laptop, sajnos nem ertem a ketto kozotti alabbi elteresek jelenteset. Mi es miert fontos? Melyik jobb es miert


A.

I5 6100 U

128 GB SSD


B.

I3 7200 U

256 GB SSD


Latszik, hogy az A-nal a processzor nagyobb, az "U" kisebb, az ssd kisebb, a B-nel forditva. Ez mit jelent azok szamara, akik nem ertenek a gepekhez?


Valamint mit jelent a kovetkezo variacio?

C.

I3 7100 U

256 GB SSD


D.

I5 7200 U

128 GB SSD



Koszi



2017. nov. 12. 19:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
47%
Az első szam a generációt jelöli, pl6100- 6. Gen 100-típus, 7100- 7. Gen 100-típus. Nyilván az újabb jobb, plusz az i5 az sokkal jobb. De ezeket le is tudod ellenőrizni a notebookcheck.com oldalon. 128gb vagy 256 gb, ez a memória, vagyis mennyi adatot tudsz tárolni, ssd ez olyan mint egy usb kulcs csak nagyobb es jelen esetben nem hordozhato
2017. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos maradjunk annyiban, hogy írd be googlebe: i5 6200u vs i3 7200u és találsz majd összehasonlításokat, amik elmondják neked melyik a jobb. Ezután azt kell eldöntened, hogy nagyobb számítási teljesítményt akarsz de kisebb ssd-t, vagy nem kell olyan erős proci de több hely kell.

Az átlag embernek amúgy a B variáció ajánlott.

2017. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az U az ultra low powert jelöl, vagyis kevés áramot fogyaszt.


Az i5 itt 2 mag 4 szál, míg az i3 2 mag 2 szál, több szálas műveleteknél jobb az i5, hiába sky lakes generáció, nem kaby lakes.


SSD-t könnyebb cserélni, mint procit, szóval a jobb procival szereltet vedd.

2017. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindharmotoknak koszi, mindben van olyan info, ami segit.


De akkor hogy lehet, hogy I3 dragabb, mint I5? (Nyilvan kijelzo, megegyeb miatt..)

Illetve Ha I5 jobb, mint I3, akkor abba miert rakja bele a 7200 U-t (B) es ez milyen kulonbseget jelent a 2 processzornal, mondjuk ugyan akkora SSD meretnel?


A sky es koby lake tipusokkal nem vagyok tisztaban, de ezek nagyon bezavarnak a tortenet megerteseben.

2017. nov. 12. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:
#1. Megneztem az altalad emlitett oldalt, azonabn nekem, aki ehhez nem ert, sajnos a teszt eredmenyek sem mondanak semmit.
2017. nov. 12. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem rakta bele az I3-ba a 7200U-t, a processzor neve maga az, hogy i3 7200U. Vagyis egy 7. generációs, i3 besorolású (középkategóriás) processzor, ami a 7200 U modellszámra hallgat. Ez így egyben alkot egy egészt. Az, meg hogy miért drágább egyik mint a másik.. ember, millió+1 dolog van egy laptopban, nem ez a két dolog dönti el az egészet.
2017. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.

Kosz, de vegul a leglenyegesebb kerdesre, az utolsora nem sikerult a valasz 😞

2017. nov. 13. 06:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Melyikre? Hogy milyen különbségeket jelent? Az i5 processzorok felsőkategóriásnak számítanak, az i3 középkategóriásnak, szumma szummárum, az i5-ök erősebbek, gyorsabbak.


Egyébként meg ezen az oldalon elég jó összehasonlítás van a processzorokról, és még egy laikus számára is tisztán értelmezhető a tetején az összesített %-os eltérés a kettő között.

[link]

2017. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ok.


Eloszor is koszi mindenkinek.


Tehat, ha egy 2 magos gepet veszek 4 helyett, akkor ez mit jelent a napi hasznalatban? Gyorsabb lesz? Tobb helyem lesz? Tovabb tudom bekapcsolva hasznalni a gepet?


Nyilvan tudom, h a hasznalat a batterytol fugg, de azon kivul, h a szaraz adatokat leirtatok, hasznalatban miben fogm erezni a kulonbseget, ha pl. filmet nezek, irodai dolgokat csinalok rajta, kepet szerkesztek, stb.


Koszi

2017. nov. 14. 20:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyorsabb lesz, kevesebbet kell 'gondolkodnia', több mindent tud egyszerre csinálni.


Egyébként mindegyik felsorolt processzor 2 magos.

2017. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!