Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás lehet a RAM?

Hibás lehet a RAM?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy RAM-ot Kingston 8 GB 3000 MHz DDR4 CL15 HyperX Predator, kiegészítésnek vettem egy másik ugyan ilyen RAM mellé, hogy legyen meg a 16GB. Be is szúrtam a másik slotba... B350-es alaplapom van, az első RAM-om a ( laikus ként :D ) piros slotban volt szóval a most vásároltat is beszúrtam a másik piros slotba. A bios es a windows felismeri hogy 16GB RAM-om van de a windows 10-em anynit ír hogy 16 GB RAM ( 7,95 GB használható ) szóval a +8 gigámat egyáltalan nem képes használni a gép, néztem a google-n ott az msconfigra talaltam beállítást. Kipróbáltam, de úgysem működött. Biosban is kutakodtam, de ott sem találtam semmit. Gondoltam akkor kiveszem az öreg RAM-ot ami már egy ideje meg van és beszúrom helyette a másik RAM-ot hogy nem e az új RAM-mal lesz probléma de a minotoron semmi sem jelent meg visszacserélésnél meg minden rendben volt. Ebből arra következtetek, hogy igenis az új RAM hibás lehet. Van valami ötletetek, hogy mit átállítani a gépen, hogy használni tudja a többi 8 GB-t is vagy tényleg vihetem vissza az üzletbe ? :(

2017. nov. 19. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen Windowsod van ?

64 vagy 32 bit ?


Enterprise , Education, Home, Pro ?



A Windows 32bit nem kezel 4 vagy 8gb -nál többet .

2017. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Windows 10 Home, 64 bites
2017. nov. 19. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átrakni mindkét modult a két fekete RAM foglalatba.
2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Megpróbáltam, de még mindig semmi.
2017. nov. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!