Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive boot? FAT32?

Pendrive boot? FAT32?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első kérdésem az volna, hogy FAT32 fájlrendszerre meglehet-e csinálni egy bootolható rendszer telepítőt, vagy csak NTFS-hez? (Windows 10)


A második kérdésem kapcsolódik az első kérdéshez.

Ha egyszer megcsináltam a bootolható pendriveot, azután formázás nélkül tárolhatok rajta mas adatot?

Tehát rajta lesz a rendszer+mellette más személyes adatom.


2017. nov. 28. 19:10
 1/7 Dongaben ***** válasza:
0%

Csak NTFS-ben tudod használni, mert a telepítő nagyobb méretű, mint 2 Gb.

Lehet mellé tenni mást is a pendrive-ra, ez biztos. DE, hogy ezután, még lehet-e bootolni róla, ezt nem tudom, mert sosem próbáltam.

2017. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

"Csak NTFS-ben tudod használni, mert a telepítő nagyobb méretű, mint 2 Gb. "


ennek a kettőnek - szerintem - nincs köze egymáshoz, tehát lehet FAT32-es is.

2017. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
külön mappába elrakva nem zavarja a telepítőt a saját cuccod (meg be is olvasható), de érdemes kulcsként kiírni win 7 usb download tool-lal a telepítőt és csak azután rápakolni.
2017. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

illetve még egy adalék:

Nekem sose sikerült külső merevlemezről telepítenem win-t, mindig csak pendrive-ról volt hajlandó beolvasni.

2017. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rufus-sal szoktam bootolható pendriveot csinálni. Sajnos ahogy bemountolom a Windows 10 ISO file-t, átrakja NTFS-re, azután nem engedi semelyik másik fájlrendszerre átrakni.


A FAT32-re azért volna szükségem mert sokszor mobilról írok dokumentumokat, és ugyebár az csak azt tudja kezelni, viszont mellette jó ha van egy "vésztelepítőm" is.

2017. nov. 28. 21:15
 6/7 Dongaben ***** válasza:

Valóban lehet FAT32-re akár 4 Gb-os fájlt is tenni, de ezt a Bootolható pendrive programok valamiért nem veszik figyelembe:) Ezt "Fehersrac"-nak szántam.

Esetleg ExFat fájlrendszert próbáld meg. Először azt, hogy a mobil kezeli-e? (Szerintem igen.)

2017. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Valóban lehet FAT32-re akár 4 Gb-os fájlt is tenni"


igen, de nem értem, hol van 4 GB-os fájl egy telepítőben. az hogy a több mint 4 GB-os képfájlt ráírod egy FAT32-es pendrive-ra attól még nem lesz azon 4 GB-os fájl, mivel a telepítő még véletlenül sem fog 4 GB-os fájlt tartalmazni, az meg hogy a képfájl ennél nagyobb, ebben a témában nem releváns...

2017. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!