Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy hívják a laptop HDD...

Hogy hívják a laptop HDD fémkeretét?

Figyelt kérdés

Nem azt amit a DVD helyére lehet beépíteni, beépítőkeret, hanem a sima fémkeret.


Mi angolul a neve hogyha ALi-n vagy máshol keresném?


HDD frame alapból, de arra mindig kidobja a ODD helyére építhetőeket.

Illetve nem az átalakító érdekel, ami 3.5-re alakít át, hanem amivel a laptop HDD helyére lehet rögzíteni.



2017. nov. 29. 14:15
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Ezek gyártónként, típusonként változnak. Csak így ha bemész boltba nem fogsz ilyet kapni (ha csak nem

olyan bolt, hogy laptopok bontásával és alkatrészeinek árusításával is foglalkoznak)


Amúgy elveszett, vagy eltört és azért kell?

2017. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:
"Caddy" a neve.
2017. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nem" caddy a neve, illetve az még inkább az ODD helyére illeszthető hdd beépítő kereteket szűri, legalábbis Alin.


Tényleg így hívják, ezért raktam idézőjelbe, hogy "nem" caddy, de sajnos az sem hoz jó találatokat. A "bracket" is hasonló találatokat ad.


#1 igazad van, hogy készülékspecifikusak, de egyik-másik jó lehet nekem.

Nem elveszett, hanem a laptopba bővítenék, van ennek kialakított furat az alaplapon, és szeretném rögzíteni oda az SSD-t. Elvileg nem gond neki ha rázkódik, mondjuk nem dobálom alapesetben a gépet természetesen, de jobb ha le van fogatva.


Valamit azért találtam, csak furcsa, hogy nincs aliexpressen több.


[link]


Köszönöm az ötleteket.

2017. nov. 29. 15:49
 4/8 hypno ***** válasza:

Másold ki a találat címének szövegéből mondjuk a "Hard Disk Drive Bracket with screws" kifejezést, vagy amiről úgy gondolod, hogy találatot adhat és úgy illeszd be az ALI vagy az eBay keresősorába.


Esetleg egészítsd ki a laptopod típusszámával. Vagy egy olyan laptopéval, amiről tudod, hogy külön beépítőkeretben van a merevlemez.

2017. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:
2017. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ezek azok a fals találatok amiről eddig beszéltem.


Akkor lehet nincsenek ilyen fémkeretek már.


Na mindegy azért köszönöm.

2017. nov. 29. 16:53
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Nézz laptop bontásokat a hardver aprón, vaterán, stb. hátha ott lesz. Egyébként egy kis barkács hajlammal biztosan tudod úgy rögzíteni, hogy soha ne csússzon ki.
2017. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most találtam a "bracket" szóra párat, de lehet valami szilikonos foglalatot nézek, a bontó is jó ötlet.
2017. nov. 29. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!