Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes-e 250 GB-os SSD-re...

Érdemes-e 250 GB-os SSD-re beruházni, vagy elég a kisebb,120 GB-os?

Figyelt kérdés
Alapvetően rendszerpartíciónak szánom az SSD-t, illetve még pár program kerülne ide esetleg. Nem tudom, hogy elég lesz-e a 120 GB-os, vagy érdemesebb egy nagyobbat venni? Utóbbi esetben tutira rengeteg hely marad szabadon, ami csak előny, gondolom.

2017. nov. 29. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

milyen OS?

A windwos 10 innentől csak hízik minden évben.

Sosem elég a hely, érdemes 256Gb-ost venni, mert mire belakod és betelik pár év gondolom addigra majd lemennek az árak és tudsz majd upgradelni 512/1TB-ra.


256GB

2017. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is próbálok előre gondolkodni és azért szeretnék inkább 250/256 GB-osat venni. Egyelőre biztos elég lenne a 120 GB-os is, de hosszútávon bizonyára jobban járok a nagyobbal, hisz ahogy írtad is, az OS csak hízik (ami egyébként Windows 10), és az sosem baj, ha van egy kis plusz hely a lemezen. Arról nem beszélve, hogy ha programok is lesznek rajta, akkor pláne jobban járok a nagyobbal.

Meggyőztél, köszönöm a választ!

2017. nov. 30. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a win10 120 gb-os ssd-n van. Csak a win 20 gb-ot foglal. Össz-vissz minden gyakran használt programmal együtt van még 60 gb szabad hely rajta. Nem valószínű, hogy a közeljövőben kevés lesz.
2017. nov. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy magamból induljak ki, nekem pl. cseppet szűk lenne a 120 GB, mivel már így is csak 98 GB szabad a 240-ből. Mondjuk én az összes programomat SSD-n tartom, meg van rátelepítve pár játék is. A HDD-m csak a filmek, képek tárolására szolgál(amíg nem leszek kénytelen arra is rakni mást, mert betelik az SSD). Aztán azt se felejtsd el, hogy akármekkora adattárolót is veszel, azt a rendszer a ráírtnál kisebbnek fogja látni, az eltérő számítási módszer miatt (GB-GiB).

Szóval ha telik rá, igenis ajánlott a nagyobbat venni, főleg, mert hardveraprón néha megvehető újonnan a 240/250-es SSD a fele akkora bolti árából...

2017. nov. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:
100%

Gondold végig a mai felhasználási szokásaidat. Hogy jellemzően milyen rendszerpartíciót használsz.

Ha jellemzően csak a rendszer alá kell egy vas, akkor a 120GB több mint elegendő. (Legalábbis nálam) Ha játékokat és más nagy tárhelyet igénylő alkalmazásokat is SSD-n szeretnél tárolni, futtatni, akkor már nem annyira.


Ezzel együtt a nagyobb SSD mellett inkább a működéséből fakadó jellemzők szólnak. A nagyobb kapacitású SSD-k kicsit gyorsabbak és tartósabbak.

2017. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Én SSD-t egyenlőre nem vesszek, inkább vesszek 1TB HDD-t.


Nekem azt mondták itt gyakorin, az 1TB merevlemezt particionáljam 60-100 GB között a rendszernek.


Szerintetek is elég 60-100 GB a Windows 10-nek?


Particionálnám 140 Gigára abból vonjunk el 34 Gigát és marad szabadon 116 Giga a rendszernek.


Nálam mindig 34 Gigát el kell vonni a rendszerből programok miatt, játszani nem szoktam.


Engem meg nem nagyon érdekel 2 másodperc előbb tölt be a Windows és a programok, inkább legyen sók tárhelyem.

2017. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

#6

Tedd fel önálló kérdésként. (Második szabály)

2017. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!