Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a config jó...

Szerintetek ez a config jó beruházás, minőségi termékekkel? Játékokhoz (CS:GO főleg)

Figyelt kérdés

FSP Raider 750W - tápegység

Asus Prime Z370-P - alaplap

i3-8350K - processzor

Be Quiet! Pure Rock - processzor hűtő

EVGA GTX 1050Ti OC - videokártya

Corsair Vengeance 16GB DDR4-3000 - RAM

Western Digital Green 120GB - M.2 SSD

Western Digital 2TB SATA3 64MB - HDD

Zalman Z9 Neo fekete - számítógépház


Főleg CS:GO-val játszom, néha pubg, és single player FPS játékok.



2017. nov. 30. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Játékra egyáltalán nem. Túl sok pénzt tolsz el fölösleges dolgokra, a videokártyára meg már nem telik.
2017. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Cs:go-ra kicsit túlzás, ezen a gépen szinte minden elfut. Bár a táp feleslegesen nagy, inkáb vegyél egy 5-600w körülit és a különbözetből egy gtx 1060 kártyát.
2017. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy építettem fel, hogy később tudjam bővíteni, nagyobb videokarira és i5ös procira. Nem jó?
2017. nov. 30. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Cs:GO-ra bőven jó... Én nem értem ezt az agybuggyant mentalítást ami ezen az oldalon folyik. Minden számítógépes topik alá odaír valaki egy azzal egyenértékű hozzászólást hogy PC 500.000 forinttól kezdődik.


Gtx 1050TI bőven jó a legtöbb játékra, lesz amit nem fog elvinni, a 2017-eseket inkább alacsony grafikán, de szerintem hozni fogja amit elvársz tőle. Cs:GO, Lol, Dota, WoW, WoT stb... mind olyan játékok amik nagyon jól vannak optimalizálva, és még ennél a gépnél jóval szerényebb teljesítményen is bőven elfutnak.


SSD jó ár/érték arányú, viszond a HDD az egy csapnivaló ajánlat. Ennyi pénzért kapsz 7200 rpm Fordulatszámú külső tárolót is, és az sokkal gyorsabb rendszersebességet biztosít. Még a Western Digitalnak is van jobb ajánlata. Én pl. ezt ajánlanám: [link] ha westernnél akarunk maradni.


Processzor szerintem jó, hasonlítgattam az ebben az árban lévő i5 és i7-ekkel, de veri őket. Videókártya is jól kilett választva.


Én RAM-ra ennyit nem költenék, de amit választottál ár értékben teljesen megfelelő.

2017. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

"Cs:GO-ra bőven jó... Én nem értem ezt az agybuggyant mentalítást ami ezen az oldalon folyik. Minden számítógépes topik alá odaír valaki egy azzal egyenértékű hozzászólást hogy PC 500.000 forinttól kezdődik. "


Hazugság, ilyen válasz szinte soha nem fordul elő. Inkább az szokott történni, hogy a kedves kérdező:


- berak egy lób_szó tápot (ez valami helyi fétis lehet, hogy 200W összfogyasztású gép alá legalább 700W-ot muszáj rakni)

- elveri a pénzét ezen az árszinten tökéletesen fölösleges dolgokra, mint K-s proci külön hűtővel, meg húszezres gépház negyvenezres alaplappal

- végül berak egy gyenge videokártyát


...és bután néz, hogy a kedvenc játéka alig bír 30 FPS fölé menni. Az ilyen aránytalanságokat próbáljuk itt helyrehozni.

2017. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

# 5/5 Időpont ma 12:44


Te tiszta hülye vagy ha azt hiszed hogy azon a konfigon 30 fps-el fog menni a CS:GO.


Gépházat vegyen olyat amilyet akar, ő kell nézze hosszú éveken át, és kilehet javítani, hogy ez így nem jó, de ne mondjuk már ilyen retardáltságokat hogy ezzel a konfiggal 30 fps-el fog döcögni a CS:GO...

2017. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki sem, hogy kizárólag CSGO-val fog játszani. Tudom, hogy egy IGPU-s i3-on is elfut, épp ezért nem ahhoz választunk gépet.


"néha pubg, és single player FPS játékok."


Az FPS-eknél pedig pont a videokártya a fontos, a nem éppen az optimalizáltságáról híres PUBG-hez meg főleg.

2017. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Célom egyelőre a 144 fix fps egy 144 hz-es gamer monitor mellé, CS:GO-ban. A gépház pedig csak szimplán tetszik, jól néz ki :D Alaplapot a 8. generációs intel procikhoz nem nagyon találtam olcsóbbat, és ahogy mondtam később szeretném lecserélni az i3-mat egy i5-ös procira a 6mag miatt + egy durvább videokarira. (a 1050Ti már megvan, így azzal nem tudok már variálni), a K-sat pedig a magas alap órajele miatt válaszottam. Ha tudtok ajánlani alternatívákat, elfogadom!
2017. nov. 30. 13:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Tápot is azért választottam ekkorát, hogy ne kelljen később azt is újat vennem, ha esetleg egy erősebb videokarim lesz. FSP Raider-ről pedig nagyon jókat olvastam különböző fórumokon. Fölösleges ekkora?
2017. nov. 30. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én gtx 1080-amat egy tuning húzott i5 4690k-val (ami messze többet eszik tuningba, mint a tied) meghajt röhögve egy corsair rm550x, akkor miről beszélünk?


Gyors matek MAXIMUM fogyasztáshoz: processzor TDP-je (+10-20w ha húzod), videokártya pci-e slot 75w, + 6 pines áramkábel 75, 8 pines áramkábel +150w (tehát egy 6+8 pines áramkábelt igénylő videokártya max fogyasztása 75+75+150=300w, és ekkor már vért izzad meg kb lefolyik a gépház oldalán, a gtx 1050ti maximum 150 wattot igényel a +6 pines tápcsati miatt), egyéb rendszerelemek 50-100w. Az a proci 91 TDP-s ha szénné van zúzva, számoljunk 100-zal a tuning miatt, nagyon maximum ez a gép 350 wattból vígan elél.


Az a raider meg se éri az árát, ha raider akkor minimum a második generáció (raider ii), mert az első a jelenleg újított fsp hyper alatt van, ami elég nagy szó, mert a hyper is egy rakás..... Ilyen tuning gépbe rakni erőteljes túlzás vagy röhej, lehet választani.


Nem bántásból, de az alaplap 40e, a proci meg 60, mellé a hűtő minimum 10e. Ennyiből már rég kijön egy ryzen 1600 normális lappal, gyári hűtővel húzható és marad +20-e amivel már vehetsz gtx 1060-at és máris előrébb vagy játékok terén.

2017. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!