Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a hőmérséklet még normális?

Ez a hőmérséklet még normális?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy AMD FX-6300-as processzort és alapjáraton kb. 55 C°-os a hőmérséklete. Ez még elfogadható kategóriába tartozik, vagy esetleg vegyek rá egy jobb hűtőt? Ezelőtt egy Intel Core i3 volt a gépbe, ami nem nagyon ment 40 fok fölé. Interneten utánanéztem, de volt ahol azt mondták ez már sok, és volt ahol azt, hogy még elfogadható, ezért szeretném kikérni a véleményeteket :)
2017. dec. 1. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Az lenne igazán érdekes, hogy terhelve mennyi?

Alapjáraton, ha alig van, ami használja, tényleg kissé sok, főleg így télen. Pasztázni nem felejtetted el? Hűtő jól illeszkedik rá? Szenzorhiba is lehet egyébként.

2017. dec. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A jó kis FX AMD :)

Mégis ki a .. vesz FX procit mai világban?

Köztudott hogy melegedésről híres az FX család.


Amugy sok az 55°C terhelés nélkül.

2017. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kozma György ***** válasza:

na nem kell rosszat mondani az AMD FX röl nemrég vettem egy fx 9590eset és nagyon jól teljesít még nemvolt játék ami megfogat volna


amugy az alapon az 55 fok az sok az játék alatt kellene anyinak lenni max

2017. dec. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Na ja, csak ott van az a fránya ár-teljesítmény arány... ha te újonnan vetted meg 45 ezer forintért, szvsz egyáltalán nem érte meg. Pláne ha még lapot is mostanában vettél hozzá.
2017. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:

A terhelés alatti hőmérsékletek számítanak igazán.

Futtasd vagy fél órán keresztül a Pime95-öt

Max. 70°C-ig mehet a hőmérséklet a specifikációi alapján.

[link]

2017. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kozma György ***** válasza:

#4 nos a lapot nem újonnan hanem használtan szereztem 9000ft volt ami újonnan 40-50 volt

Asrock fatal1ty 990fx professional anyi volt a baja hogy a chipszet en a hűtőborda 2 részből áll egy a kisebbik része levált a höcsöröl meg az integrált hang nem működik enyi nekem ugy is usb a füles szal nem is kell a chipszet et is meg csináltam

2017. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azért döntöttem e mellett a proci mellett, mert egy ismerősömnek ez van már pár éve és nagyon szépen futtat igazából bármit és azt hiszem nagyon jó az ár-érték aránya is. Mai napon megfigyeltem és alapjáraton 40-45 fok volt játék közben pedig nem ment 65 fölé. Nem értem mi változhatott tegnap óta :D
2017. dec. 1. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!