Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD A6-6400K proc, FM2A55M-VG3...

AMD A6-6400K proc, FM2A55M-VG3+ alap,2x2Gb Gskill 1600Mhz DDR3 CL7 mem,32 bites Win10-el tökéletesen fut bár csak 2.92gb ramot lát és 512mb-ot rendel hozzá a kártyához a többi nem tudom hol van,64bit win 10-el el sem indul Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az Lenne a kérdésem hátha tud valaki segíteni hogy a rendszergazdánk összerakta a gépet, a win10-et képfájlból tette fel a winyóra telepítés nélkül, mert a cégnél ilyen van. Szándékosan nem kívánom megnevezni a cég nevét. Szóval 32 bites rendszerrel tökéletesen fut a gép a 4gb ramból 2,92gb-ot lát a rendszer 512mb-ot hozzárendelt az APU-hoz, a többivel nem tudom mi lett. Másik 2 winyóra rátette a win10 64 bites rendszert és azokkal el sem indul a gép kék képernyő valami hibakódok de mindig más és újraindul. A proci és a ramokat is használtan vettem, a ramok feszültségével játszott a tulaj, a procival állítólag nem de biztos vagyok benne mivel A6-6400k prociról van szó hogy az is húzva állítgatva volt, de nem jövünk rá, hogy 64 bites rendszerrel miért nem indul a gép 32 bitessel pedig miért megy tökéletesen. A 32 bites rendszernél viszont látja mind a 4 gb-ot csak épp 2,92-őt használ 512mb-ot hozzárendel az apu hoz a többi meg nem tudom hol lehet.

Megpróbálkozom délután egy cmos resettel, egy Bios frissítéssel, és egy rendes win10 64bit telepítéssel chipset és mindn egyéb frissítéssel telepítéssel és ha akkor sem megy 64 bites rendszerrel akkro csak arra tudok gondolni, hogy vagy az alaplappal vagy aramokkal vagy a procival lehet valami probléma csak még azt nem tudom hogy mi. Van esetleg valami ötlete valakinek?


2017. dec. 1. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:

"A 32 bites rendszernél viszont látja mind a 4 gb-ot csak épp 2,92-őt használ 512mb-ot hozzárendel az apu hoz a többi meg nem tudom hol lehet."

A 32 bites windows max. 3 GB-ot használ, tehát ebben nincs hiba. 64 bitesnél meglesz mind

2017. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!