Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen ez a config?

Szerintetek milyen ez a config?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus rog Rampage V Edition 10

Processzor: I7-6850K

Videókártya: Asus rog strix GTX 1080Ti

Hűtő: Be Quet! Dark Rock Pro 3

RAM: 16GB (4x4) Kingston HyperX Predator CL16

Táp: Corsair RMx Series RM1000x 1000W

Háttértárak: Samsung 850 evo 500GB és 960 evo business 250Gb



2017. dec. 6. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, egy klasszikust idézve: nagyon b*szó :) 1080ti meg a Proci jó kombó. Ezzel minden menni fog ultrán.
2017. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A hűtőt nem ajánlom. Borzalmas a felszerelése és nem is hűt olyan jól. Nézd meg a Mugen 5-öt, vagy inkább a Noctua DH14-et. Ha elfér a házban akkor talán a DH15-t is.

Amúgy maga a config remek.

2017. dec. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 MGéza ***** válasza:
Értelmetlen. A processzor az új Kaby Lake i7 érkezése óta nem éri meg, régen sem nagyon érte meg. 1000W táp minek? Olyanokat egy kisebb bányászgépbe tesznek, 3 utas SLI GTX 1080ti-t tervezel vagy mi van? 650W verzió is bőven elég még ha szénné húzod a hardvereket akkor is marad benne elég erőtartalék. SSD inkább m2 csatlakozófelületes legyen ezen a szinten, bár egy hétköznapi usernek az SATA III SSD is bőven elég gyors.
2017. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem játszani vettem igazából, hanem játékfejlesztésre

VR-hoz (mellé persze riftet is)

csak érdekel ki mit cserélne benne, még lesz 14 napom a kiszállítástól


úgy gondolom jól válogattam össze, de érdekel esetleg valaki valami hasznos tanácsot tud e adni :)


aki azt tanácsolná, hogy vegyek még 16GB ramot annak azt mondom előre is, hogy majd akkor bővítem, ha tényleg szükség lesz rá, egyenlőre elég a 16 :)


A hűtésről annyit, hogy ismerősömnek is ilyen van és meg van vele elégedve, mondjuk a szerelés tényleg macerás azt mondta ő is.

Azért választottam ezt, mert a régen kinézett (V8) már nem volt kapható.

TheVR-os srácoknál néztem, hogy Pisti gépében is ez van, szóval elvileg ezt a procit lebírja hűteni, meg más forrásból is jókat hallottam róla.

[link]


De akkor majd ennek még utána nézek, hátha hatásfokokkal jobb az a hűtő.

Elég jó pasztát is vettem, igaz az csak pár %-ban javít a hűtésen, meg nem is akarok OC-zni 1-2 évig, utána meg skalpolni fogom a procit úgy is.


Gépházból ezt vettem: Corsair Carbide Series Air 540 High Airflow


110 volt a proci, 300-at nem akarok szánni a 6900K-ra, 12% plusz teljesítmény nekem nem éri meg ár-érték arányban ennyit egyenlőre.


Táppal direkt fölé lőttem, ajánlottak kisebbet, de hosszabb távon megfelelőbb ez.


SSD-vel igen úgy terveztem. 250-es gyorsabb azon lesz a rendszer és a fontosabb progik.

500-ast meg tárolásra vettem, meg játékokra.

Mivel most 300 gigát foglalok a gépen így vinyót annyira nem is akartam venni, de 12 körül már szinte ingyen lehet venni elég jó vinyókat.

Legyen gyors elérés, még ha az SSD nem is arra van, hogy az ember a dolgait azon tárolja :)


Amin még gondolkodtam, hogy +20.000-ért megéri e megvenni a Poseidon-t 1080Ti-ból a Strix helyett.

2017. dec. 6. 09:30
 5/14 anonim ***** válasza:
nem rossz, csak 1000w táp minek amikor 400-450w körül fogyaszt?
2017. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg az alaplapot mennyiért vetted? csak mert ahogy elnézem 160 körül van... de egy 70 ezres lap is jó lett volna.. na mindegy, a te pénzed. így inkább visszavonnám az előző válaszomat, elég aránytalan konfig.
2017. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MGéza ***** válasza:
A tápegységet túl kell tervezni mert akkor tovább bírja, nos ez egy értelmetlen urban legend, de úgy látom tartja magát rendületlenül. Valójában attól függ az élettartama hogy mennyire minőségi alkatrészekből rakták össze, mennyire melegszik. Egy ilyen zárt házba ajánlott legalább gold de inkább platinum hatásfokú, mondjuk egy Super Flower Leadex platinum, az szerintem kicsivel jobb minőségű is mint ez, bár a Corsair ismertebb, de igazából a Seasonic mellett fej-fej mellett a legjobb OEM gyártók, tehát nem mással terveztetnek illetve kész koncepciókat raknak a tápegységeikbe.
2017. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

170 volt a lap, tudom gyengébb lap is vitte volna


látom a táp sokaknak nem tetszik :)

úgy voltam vele biztos elég legyen, nagyon fölé lőttem tudom

viszont van 1-2 projekt amihez lehet a gép tápját fogom használni, legalábbis fejlesztés alatt valószínű, aztán kiderül külsős tápja lesz e vagy belső

még azokhoz is bőven elég, főleg fejlesztési szakaszban

de igazatok van abban, hogy a táp nagyon fölé lett lőve


a gép teljesítménye is túlmutat a projekteken, de a még nem optimalizált játék és szoftver miatt, továbbá lehet vele kísérletezgetni akár

2017. dec. 6. 10:02
 9/14 Brandon41 ***** válasza:
A gép többnyire jó, viszont én azt a procit lecserélném egy i7 8700k-ra, és az általad írt lap helyére egy lga 1151v2-es lapot z370-es chipset-tel, max 60-70k-ért. A tápot meg lecsökkent külön 650w-osra. Szerintem így jó is lesz.
2017. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#Brandon41

köszi, ezt még megfontolom :)

2017. dec. 7. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!