Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kötelező párosával betenni a...

Kötelező párosával betenni a RAM-ot a gépbe?

Figyelt kérdés

Eddig Én dual-ba vettem és cseréltem a RAM-okat a gépeimben. Most viszont egy db 8MB-os RAM-ot szeretnék venni és betenni a gépbe. Jól, helyesen fogja kezelni, használni a DDR4-es RAM-ot?

Köszönöm előre is a választ.



2017. dec. 10. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Eddig milyen ramod volt? Mert ha ddr3 akkor nem megy bele a ddr4.
2017. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy egyetlen modullal is működik-e, akkor igen. Nekem is sokáig egy RAM modul volt bent, később csattintottam mellé egy másikat.

Azt azért nézd majd meg az alaplap doksijában, hogy melyik aljzatba kell tenni. Talán mindegy, de nem biztos.

2017. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, gond nélkül menni fog. Párosával a Dual Channel miatt szokták rakni, ami egy hangyányit növeli a teljesítményüket.
2017. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat. Akkor jó.

Az alaplapi dokumentumban nem találok ilyent, hogy melyik slotba lehet tenni a magányos RAM-ot. Szerintem ha nem fogadja be az egyik, teszem a mellette lévő kék slotba. Majd csak elfogadja valamelyik, de nem hiszem, hogy lesz gond vele. Elvégre sokan ezt csinálják és nem panaszkodnak, hogy vacakol a gépük miatta.

Az alaplak a DDR4 modulokat elfogadja azt olvasom a leírásban és eleve 2x2GB DDR4 RAM van a gépben. Azt ki veszem és helyére teszem a nyolcat.

Azt tudom, hogy a meglévő 2x2 mellé nem tehetem sajnos a 8-at, mert nem fog együtt működni a duál és a szimpla egység.

2017. dec. 11. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:
De fog működni úgy is.
2017. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!